Opýtaj sa Boha

Nežná novinka, sa dostane pod kožu každému čitateľovi, ktorý sa do nej ponorí. Prešovčanka Ivana Ondriová, ktorej vo Vydavateľstve Motýľ doposiaľ vyšlo 12 kníh, napísala ďalší román s názvom Opýtaj sa Boha.

Opýtaj sa Boha„Chcem byť ten, ktorý ťa zachráni!" - „Ale ja sa smrti nebojím. Niet sa čoho. Končíme tam, kde sme začali, Oskar. To je celé."

Nežná novinka, sa dostane pod kožu každému čitateľovi, ktorý sa do nej ponorí. Silný príbeh Oskara a jeho syna Bendžiho, ktorí ostali bez milovanej ženy a matky vás zavedie na cestu za láskou, spravodlivosťou a nádejou. Od kedy ich nežná Sára opustila, Boh sa im dennodenne ukázať, kadiaľ sa majú na svojej spoločnej ceste vydať, aby prežili. No hnev a smútok im cestu sťažujú a oni iba blúdia. Cesta do Turzovky za starkými je napohľad správna, no naraz všetko mení svoju tvár...

„Bože môj, mám to! Môžeš byť tam hore pokojná. Môžeš sa na nás spoľahnúť. Že to tu zvládneme!"

Ako keď nebo znezrady zatiahnu ťažké čierne mračná a tie križuje jeden blesk za druhým. Bude Bendži pri svojich starých rodičoch v bezpečí? Dokáže Oskar naslúchať Bohu a svojej Sáre?

Začítajte sa do úryvku dojemnej novinky Opýtaj sa Boha:
Ja sám som bol znovu na začiatku. V začarovanom kruhu. Akoby ma len teraz zobudili a oznámili mi, že Bendžiho niet. „Áno, konajte pani policajtka,“ smerom ku Kristínovej odrazu vykročil aj mladý Pýcha, vŕzgajúc koženými poltopánkami. Nohy mal dlhé ako panter, takže mu stačili tri kroky a  hruďou sa dotkol hlavne zbrane bez akéhokoľvek poryvu strachu. Tvár mu zohyzdil cynický úškľabok, ktorý ma mal zrejme varovať. „Konajte v  mene spravodlivosti a  potrestajte skutočný zločin. Vy viete, čo ste urobili a prečo ste ho sem dovliekli, Hont, však?“ Zachvel som sa, pokúšajúc sa z hlavy si vypudiť retrospektívny obraz spred pár dní, ktorý mi tam odrazu zablikal. Vedel som, na čo mieri. No bola to taká hlúposť! Toľké klamstvá! Nepochopenie situácie. Keby niekto nekonal príliš neuvážene, ale nechal si veci vysvetliť, naozaj som sem mohol Bendžiho priviezť iba preto, aby spoznal svojich starkých. Pre nič iné. Ibaže… „Tak sa tu prestaňte hrať na hrdinu, ktorý zachraňuje nezvládnuteľného sedemročného chlapca!“ „Vy svinský bastard! Takto o ňom nehovorte!“ „Bastard ste tu jedine vy! Tak už povedzte pravdu, Hont, prečo ste s  Bendžim prišli do Turzovky! Mama urobila chybu, že mi o vašom telefonáte a smelom pláne odložiť ho u  nej nepovedala hneď, ale až vtedy, keď ten chlapec zmizol.“

Súťažná otázka:

Vymenujte aspoň dve knihy od Ivany Ondriovej.

Správne odpovede posielajte na adresu sutaz@dennikrelax.sk heslo MOTÝĽ do 23.októbra 2021. Knihou odmeníme 2 súťažiacich.

Opýtaj sa Boha