DENNÍK RELAX - Môže šťastie trvať večne?

Môže šťastie trvať večne?

Spisovateľku Máriu Hamzovú už ani netreba predstavovať. Má na svojom konte trinásť kníh, ktoré si získali priazeň žien po celom Slovensku. Romantické a vzťahové témy preberá s veľkým prehľadom a vyšperkovaným detailom. Ani jej najnovšia kniha s názvom Odplata nie je iná.

Sebastián žije rozprávkový život so svojou ženou Lenou až do chvíle, kedy mu jeho usporiadanú idylku začnú komplikovať hovory z utajeného čísla a zvláštne esemesky.

Kto mu chce zničiť dlho nadobúdané šťastie?

Je za tým jeho bývalá manželka Dominika, ktorá sa mstí za vynútenú stratu dieťaťa? Alebo je v tom niečo iné? Sebastián odrazu precitne a uvedomí si svoj najväčší omyl v živote. Podarí sa mu zvrátiť vlastný osud alebo bude musieť navždy žiť s pocitom, že tú obrovskú chybu už nikdy nenapraví?

Ponorte sa do románu plného tajomstiev, zrady a lásky.

Úryvok z knihy Odplata:

Rozprávali sa o pracovných záležitostiach, ktoré nestihli prebrať v Mníchove, potom zabŕdli do politiky a porozčuľovali sa nad udalosťami posledných dní. Ku koncu obeda si vymenili zopár vtipov. Na rozlúčku si pred reštauráciou opäť podali ruky.
– Maj sa, rád som ťa znova videl, – kývol mu Sebastián.
– Aj ja, – bol na odchode Andrej.
– Keď tu budeš, ozvi sa.
– Samozrejme… Ozaj, ešte niečo, Sebastián, videl som vášho syna. Je zlatý. Vraj je šikovný v matematike. Ale aj ako futbalistovi mu to ide. S tým mojím sa stretli na
poslednom zápase. Tak nech sa mu aj naďalej tak darí, aj tebe.
Sebastián na Andreja zarazene pozeral. – Čo?!
– Ahoj! – Andrej vybral z vrecka vyzváňajúci mobil. –
Prosím? – chvíľu počúval, potom Sebastiánovi kývol a zamieril k autu na neďalekom parkovisku.
– Andrej?! – zavolal za ním ešte Sebastián, ale to už bol Andrej v aute. Pobehol k nemu. – Andrej, Andrej!
Neskoro, nestihol ho. Sebastián za odchádzajúcim autom nechápavo pozeral.
– Ozaj, ešte niečo, Sebastián, videl som vášho syna. Je
zlatý…. videl som vášho syna. Je zlatý.
Syna?! Akého syna?! Veď on nemá syna! Andrej to veľmi dobre vie, robili spolu, poznajú sa, vedeli aj o svojich rodinách! A vie aj to, že sa len nedávno znova oženil! Po pár sekundách nad tým mávol rukou. Andrej sa zrejme pomýlil. Len škoda, že nemal na neho číslo, bol by ho z toho omylu vyviedol. Napriek tomu mu to neprestávalo vŕtať v hlave, až kým nedošiel do kancelárie. No ako za sebou zatvoril dvere, rozhodol sa, že nebude premýšľať nad Andrejovým omylom.
Má iné povinnosti. Sadol si za stôl a zarazene naň pozeral. Mal tam mať notebook, no ten tam nebol. Poobzeral sa. Kde je?! Ukradli mu ho? Kto?! A prečo?!
Nakukol k nemu Róbert.
– Sebastián, idem za Petrom. Nejdeš so mnou?
Sebastián naňho pozeral. – Robo, nevieš, kde mám notebook?
Róbert zdvihol obočie. – Kde máš čo?
– Notebook. Keď som šiel na obed, mal som ho na stole.
– Tak to teda neviem. Ideš teda?
– Kam? – zamračil sa Sebastián. Z prekvapenia, že mu zmizol notebook, si nevedel spomenúť, prečo by mal za Petrom ísť.
– Veď sme o tom hovorili!
– Aha, viem, prepáč, jasné, choď, ja prídem za tebou, –
povedal Sebastián. V duchu si zanadával. Čo si o ňom Róbert pomyslí, dočerta?!
– Tak fajn, čakáme ťa, – Róbert zmizol za dverami. Sebastián chvíľu pozeral na stôl, potom sa postavil a pustil sa do otvárania skriniek. Ani nevedel, prečo mu práve
toto napadlo. Ale bolo to dobré vnuknutie, lebo v jednej zo skríň svoj notebook našiel. Vytiahol ho odtiaľ a s ráznym buchnutím ho položil na stôl. Civel naň, akoby ho videl prvýkrát.
Ozval sa mu mobil. Už začínal byť na jeho zvonenie alergický. Utajené číslo automaticky vypol. Potom si všimol, že má z utajeného čísla nezdvihnuté dva hovory. Dobre, že ich nepočul, lebo by možno hodil mobil o zem. Musí urobiť
to, čo mu poradil Róbert. Pohrať sa s mobilom a hovory aj správy zablokovať. Mobil strčil do vrecka a znova pozrel na stôl.

Knihu môžete kúpiť tu: http://www.vydavatelstvomotyl.sk/k/knihy/slovenska-beletria/452/odplata

Súťažná otázka: Mária Hamzová patrí medzi najpredávanejšie autorky Vydavateľstva Motýľ. Román Odplata je v poradí koľká kniha od tejto spisovateľky?

Správna odpoveď: 14. v poradí

Knihu vyhráva Erika Spodniaková z Cinobane

Srdečne blahoželáme!