Iveta Havranová -  VYDATÉ

Vstúpte do sveta vydatých žien, ktorý prekonvertovala do písanej podoby obratná ruka slovenskej autorky Ivany Havranovej. Pozorne načúvala, vnímavo pozorovala osudy žien okolo seba, a výsledkom je mozaika príbehov o vzťahoch dvoch ľudí. Možno sa v niektorom nájdete.

Skúsená novinárka Ivana Havranová nemusela chodiť ďaleko pre inšpiráciu k svojim poviedkam. Stačilo sa trochu poobzerať okolo seba, sledovať životy priateliek, zamyslieť sa nad vlastným. Keby sme spravili to isté, s prekvapením by sme si uvedomili, koľko príbehov píše život a my sme nevedomky tichými pozorovateľmi.

V manželstve obaja, muž i žena, túžia po láske, v skutočnosti po tom istom, ale často po niekoľkých rokoch nenachádzajú spoločnú reč. Ich životy plynú každý po svojom a oni si nevedia predstaviť, ako budú žiť ďalej. S istotou vedia, že ich manželstvo prestalo fungovať, každý si žije svoj druhý, skrytý život a obaja sú nešťastní.

Súťažná otázka:

Aké je pôvodné povolanie spisovateľky Ivany Havranovej?

Správne odpovede zasielajte do 7.7.2017 na adresu sutaz@dennikrelax.sk heslo: Vydaté. Pre prípad výhry pripíšte poštovú adresu. Odmeníme 2 súťažiacich.

Výhercovia: Mária Meďašová z Košíc a Giulia Murgia z Komárna

Srdečne blahoželáme!

Iveta Havranová -  VYDATÉ