Chirurgova dcéra

Pokračovanie príbehu o žene, ktorá nasleduje svoj sen

Chirurgova dcéraNora Beadyová je ako jediná študentka na prestížnej lekárskej fakulte v Bologni raritou. V 19. storočí sa od žien očakávalo, že zostanú doma a budú vychovávať deti. Norine nekonvenčné ambície stať sa právoplatnou chirurgičkou preto urážajú mužov v jej okolí. Ustavične je pod ich drobnohľadom, a kým úspechy považujú za samozrejmosť, každú chybu použijú ako dôkaz jej neschopnosti.
Až vďaka spojenectvu s Magdalenou Marenco, jedinou lekárkou v profesorskom zbore, má Nora šancu dokázať, že aj ženám patrí miesto v medicíne.

S Magdalenou vypracujú nové postupy na zlepšenie prelomového, no zároveň rizikového zákroku – cisárskeho rezu. Väčšina mužov neverí ich zisteniam a mnohí sa rozhodnú odoprieť svojim manželkám lekársku starostlivosť.

Keď Nora natrafí na pacientku, ktorá bez tejto operácie zomrie, čelí odporu zo všetkých strán a bezmocnosti. Ak sa zákrok podarí, mohla by zmeniť svet. Za neúspech však zaplatí všetkým – vzácnymi životmi, kariérou aj úlohou, ktorú ženám dovolia hrať v medicíne.

Z anglického originálu The Surgeon's Daughter (Sourcebooks Landmark, an imprint of Sourcebooks, Naperville, Illinois 2022) preložila Oľga Kralovičová.

Súťažná otázka: Ako sa volá kniha, na ktorú nadväzuje kniha Chirurgova dcéra?
Správne odpovede posielajte na adresu sutaz@dennikrelax.sk, heslo BUX do 20. novembra 2023. Knihou odmeníme 1 výhercu.

Správna odpoveď: Kniha Chirurgova dcéra nadväzuje na knihu s názvom Dievča v jeho tieni.
Knihu vyhráva Katarína Masaryková z Kaplny.
Srdečne blahoželáme!

Chirurgova dcéra Chirurgova dcéra Chirurgova dcéra Chirurgova dcéra