Zaujímavé tipy, ako si upraviť obočie

Pekné tvarovanie a farbenie obočia by malo byť jednou zo základných dámskych zručností. Ideálne, ak si obočie dokážete upraviť sama, bez pomoci profesionálov. Ženská krása sa skutočne skrýva aj v pár ťahoch so štetcom, pinzetou a vo výbere vhodných farieb. Poďme teda spoločne na to!

Na úpravu obočia používajte aj doma špeciálne pomôcky a paletky farieb. Nikdy ich nenahrádzajte riasenkou či farbami na oči. Pre zvodný efekt je dôležité vedieť obočie správne vytrhávať. Pri úprave sa nezameriavajte len na samotné obočie.

Celkové pôsobenie súvisí aj so vzhľadom okolia pod obočím. Na to potrebujete farebné korektory na zjednotenie, ale aj prekrytie menších nedostatkov. Samozrejme, dostupné sú v jemnej krémovej, ale aj púdrovej konzistencii.

Slúžia predovšetkým na to, aby sa váš pohľad opticky roztvoril a prehĺbil. Spôsobov, ako si správne trhať obočie, je veľa, no doma sa riaďte pravidlom, že sa netrhá zhora, pri koreni nosa, ale len v spodných líniách.

Obočie máte vo svojich rukách! Na čo teda dávať pozor?

Postupujte opatrne, po jednotlivých chĺpkoch a celkový tvar obočia pravidelne kontrolujte. Pri oválnych rysoch tváre si môžete zvoliť akýkoľvek variant, pri okrúhlych odporúčame lomené, ostré tvarovanie. Jemné oblúky sú vhodné pre trojuholníkové črty tváre.

Pri kreslení obočia máte dnes už na výber z rôznych modelovacích voskov, makiet pre konkrétny typ obočia. Tvarujte ho vždy rovnomerne, hlavné rysy najlepšie jedným plynulým ťahom.

Obočie má byť vždy najhrubšie pri nose, v ďalších krokoch si dokážete pomôcť fixkou na obočie, no nezabúdajte ani na tvarovanie štetcom a posledné úpravy púdrom. V poslednom kroku nevynechajte prácu s kefkou, jemne obočie prečešte a uhlaďte.

Aj jedno, aj druhé obočie musí byť zhodné. Na to obzvlášť pozor! Aj farbu obočia voľte podľa svojho typu pleti, typu udalosti a podľa zvoleného outfitu. Všetko musí ladiť tip-top!  

Tatiana
 
Autor fotografie:www.pixabay.com