Rady sa rozmaznávate? Budete ešte viac s novými trendmi v pleťových maskách!

Krásna pleť svedčí každej z nás. Je vizitkou našej starostlivosti o telo nielen po vonkajšej stránke, ale aj zvnútra. Pleť totiž nezaprie, jednoducho prezradí každý náš prehrešok – aj to, či zabúdate na pitný režim, alebo či sa priam utápate v strese. Je takým filtrom, ktorý navonok vynesie úplne všetko. Preto pozor a radšej si svoju pleť aj naďalej rozmaznávajte najnovšími pleťovými maskami. V čom sú iné?

Každú pleťovú masku používajte podľa návodu a vždy na očistenú a osušenú tvár. Na takúto procedúru potrebujete vhodné podmienky – ticho a pohodlie. Je to ideálna možnosť, ako po náročnom dni zrelaxovať a na viac urobiť niečo pre svoju krásu. Pleťové masky sa ďalej delia podľa typu pleti, s čím súvisí aj obsah účinných látok.

Ako v bublinke?

Ak ste presvedčené, že v kozmetickom priemysle už bolo všetko, tak teraz o to viac zbystrite! Mnohé z vás prekvapí bohatá ponuka nových bublinkových pleťových masiek („buble mask“). Ide o komplexnú starostlivosť, ktorá by mala zahŕňať kvalitné medicínske a kozmetické ošetrenie v jednom.

Sú vyvinuté na redukciu vrások a eliminovanie výraznejších nedokonalostí pletí (jazvy po akné). Vlákna týchto pleťových masiek sú obohatené o kyslík, čím prispievajú k revitalizovaniu a čisteniu pórov vďaka prenikaniu do hĺbky. Účinkujú ako tvárová masáž, podporujú spevnenie a zjednotenie tónu pleti.

...A teraz ako v plátenke?

Textilné masky na tvár sú ďalšou novinkou, ktorá si postupne chce získať aj vašu priazeň. Prečo im dôverovať? Textilné masky majú vyvinuté super hydratačné a vyplňujúce pôsobenie pre každý typ pleti. Po tejto maske bude pleť lepšie hydratovaná, keďže účinkovanie je hĺbkové a intenzívnejšie.

Mnohé majú preto aj prívlastok „aqua bomb“. To, že masku necháte pôsobiť dlhšie, ako je uvedený čas na obale, vôbec tým neznásobíte efekt. Účinné látky „fungujú“ istý čas a pri vhodných podmienkach – ani s textilnou maskou rozhodne nerelaxujte vo vani!  

Tatiana