Nápady na neobvyklý make-up

Nový rok prináša nové trendy v móde, dizajne, ale aj v líčení. Zatiaľ čo minulé roky boli trendy skôr neutrálne odtiene, tento rok sa môžete poriadne odviazať. Zabodujte výraznými perami či glamour štýlom.

Decentný make-up, ktorý sa nosil včera, je minulosťou. Samozrejme, niektoré jeho prvky ostávajú trendy aj tento rok, takže ešte nevyhadzujte žiadnu beauty kozmetiku, ktorú máte na svojom toaletnom stolíku. Súčasné trendy v líčení sú doplnené minimálne o jeden výrazný prvok, ktorý z vás spraví divu všedného dňa. Do popredia sa dostávajú výrazné rúže či farebné očné linky na spodné viečko oka.

Nápady na neobvyklý make-up

 

Zdroj foto: KOBRIN PHOTO / shutterstock.com

Prečítajte si TOP 3 make-up trendy na tento rok!

Glamour v štýle vampíra

Nebojte sa, Twilight ságu už (našťastie) neoživíme. Tento look je odvodený len od krvavobordovej či tmavobordovej farby rúžu, ktorý bude v beauty hviezdou tohto roka. Tmavé matné rúže si získali srdcia nejednej milovníčky beauty kozmetiky. Aktuálne preto zabudnite na nudné a neutrálne nude odtiene, ktoré splývali s vašou pokožkou. Siahnite po rúžoch v tmavobordovom odtieni alebo v tmavom gotickom štýle. Nezabudnite si však najprv obkresliť pery kontúrovacou ceruzkou, ktorá im dodá objem. Následne naneste na pery rúž.

Ak si žena dá výrazný rúž, málokedy sa odváži ísť aj do výrazných očí. V tomto prípade sa nenechajte odradiť zaužívanými konvenciami a rozhodne sa nebojte s výrazným tmavým rúžom skombinovať aj dymové líčenie, ktoré, ako sa dozviete v ďalšom tipe, je trendy aj tento rok! Dôležité je, aby ste sa vy cítili čo najlepšie.

Zvodný pohľad vďaka dymovému líčeniu

Čierna, sivá, trblietavá - základ pre vydarené dymové líčenie, ktoré aj z nenápadnej ženy spraví bohyňu. A viete čo? Takéto líčenie očí je opäť v kurze!

Dymové oči docielia, že bude váš pohľad tajomný, zvodný a neodolateľný zároveň. Ak máte dostatočne vycibrenú zručnosť na takéto líčenie, lepšie pre vás. Ak si nie ste úplne isté, ako na to, stačí, ak si nanesiete ceruzku pozdĺž vnútorného okraja očí a pomocou štetca ju rozotriete na viečku. To isté spravte aj na spodnom viečku oka. Opäť platí, že glamour bude vládnuť aj v beauty sektore. Preto vaše dymové líčenie môžete ozvláštniť o trblietky, ktoré vytvoria na oko jedinečný holografický efekt a výborne obohatia každodenné líčenie.

Trblietky aplikujete pomocou prsta alebo štetca od vnútorného kútika oka. Okrem iného, trblietavý gél môžete využiť aj na dekolt či ramená. Glamour look nepozná mnej, takže popustite uzdu svojej odvahe a nechajte sa unášať tým, čo sa páči vám.

Efekt žiarivej pokožky

Tento trend určite využijete počas horúceho leta a na rozdiel od predchádzajúcich dvoch tipov, tento vyzdvihuje jemnosť. Takže okrem výrazných pier či očí bude priestor aj na jednoduchý look. Efekt žiarivej pokožky sa skôr zameriava na prirodzenosť, ktorej krásu vytiahnu tekuté či sérové rozjasňovače. Vďaka nim získa vaša pokožka jedinečný vzhľad, ktorý nevytvára matný efekt tváre ale naopak, príjemne ju rozjasní. Pri tomto líčení si jednoznačne dajte pozor na množstvo naneseného rozjasňovača - medzi žiarivou a mastnou nelichotivou pleťou je totiž naozaj tenká hranica. Preto si pamätajte pravidlo, ktoré v tohtosezónom líčení platí len v tomto bode - menej je niekedy viac.

Pri tomto looku už stačí iba upraviť obočie a použiť balzam na pery, ktorý ich hydratuje. Určite sa v aktuálnej sezóne nájde niekoľko skvelých príležitostí, na ktoré naše beauty tipy s radosťou využijete.   
Autor fotografie:Inara Prusakova / shutterstock.com