Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Bronzové telo za pár minút

Po jesennom a zimnom období sa farba pokožky zvyčajne na míle vzdiali od vytúženého kakaového odtieňa. Čakajú nás spoločenské udalosti ako svady či plesy, kedy sa nám opálenie žiada. Existuje však riešenie ako nečakať na bohatšiu nádielku slnečných lúčov a príťažlivé opálenie si môžete dopriať aj hneď. Nemáme na mysli solárium ani samoopaľovacie krémy. Bronz na tele môžete získať zásluhou špeciálnej procedúry vo vybraných kozmetických a solárnych salónoch. Ide o profesionálny nástrek opálenia, ktorého výhody nám bližšie vysvetlila kozmetička Moni Kmeťová.

 
Vymeňte solárium za nástrek
Veľké dávky slnečného žiarenia a soláriá poškodzujú pokožku a môžu vyvolať rakovinu, preto sa zdravá forma opálenia stáva skutočne populárnou a technicky vyvinutou. „V súčasnej dobe sa okrem farbív v samoopaľovacích nastrekoch nachádzajú zložky, ktoré ošetrujú pokožku a zároveň ju hydratujú. K dispozícii sú obyčajne rôzne odtiene a vône. Spŕška opálenia zaručí, že vaša pokožka bude zamatovo opálená v minútach.“ uvádza odborníčka Monika. Opálenie nástrekom je rýchle, nenáročne, starostlivé k pokožke a spoľahlivé.
 
Pred aplikáciou
Pokožka musí byť pred aplikáciou zbavená akýchkoľvek kozmetických prípravkov (make up, dezodorant, parfém, krém ) odporúča sa celo-telový peeling. Depiláciu voskom, alebo holenie je potrebné vykonať najmenej 24 hodín pred opaľovacím nástrekom. Opaľovanie nástrekom pôsobí len na vrchných 25 % kože. Pokiaľ si deň pred nástrekom spravíte peeling (zbavíte sa odumretej pokožky a odstránite odumreté bunky), dosiahnete tým rovnomerného nánosu farby a efekt samoopaľovania tým vylepšíte a predĺžite. Rovnako, ako sa z povrchu kože odlupujú odumreté bunky, mizne i efekt opálenia.” vysvetľuje kozmetička.
 
Čo môžete očakávavať
Pomocou pištole vám nastriekajú samoopaľovacou emulziou tvár a dekolt alebo celé telo. Po pár minútach je nástrek zaschnutý. Rovnako ako vo všetkých samoopaľovacích prípravkoch je DHA zložka, ktorú odpĺňajú hydratačné substancie, vitamíny a rastlinné výťažky. Pri tejto procedúre nemusíte mať obavy, že by sa z vás stala nepekná príšera so škvrnami a nepekným žltkastým oddtieňom, ako to býva pri samoopaľovacíh prípravkoch. Samotné zafarbenie nástreku nie je finálnym odtieňom, ktorý sa prejaví na pokožke. Pár hodín po procedúre zistíte, že hnedá je ešte intenzívnejšia. Na rozdiel od opaľovacej rakvy vám nastrekovacia procedúra nevysuší pleť, pretože emulzia obsahuje hydratačné zložky.
 
Aplikácia
Celá procedúra netrvá viac ako desať minút aj s prezliekaním. V prípade, že sa rozhodnete nastiriekať si celé telo, nemusíte mať vôbec obavy, že si zašpiníte oblečenie. Do kabíny vstupujete v spodnom prádle, žiadne vyzliekanie pred personálom sa nekoná. Ak by aj predsa prišlo k „nehode“, emulzia ide jednoducho vyprať.
 
Po procedúre
Je odporúčané si obliecť volné, tmavé ošatenie, nakoľko klient musí počkať približne 6-8 hodín, kým sa proces samoopaľovacích látok v prípravku ustáli. Po tomto čase je odporúčané osprchovať sa. „Bronz emulzie musí naviazať na látku melaním vo vrchnej časti kože. Nevzniknú žiadne škvrny a vytúžený farebný oddtieň vám vydrží 8-10 dní, podľa typu pokožky. Procedúru si môžete po tyždni zopakovať.“ dodáva na záver odborníčka. Výhodou nastrekovania bude určite aj to, že vás nebude sprevádzať charakteristický pach ako pri opaľovacích krémoch a nepridá vám žiadne vrásky ako soláriové lôžko.
 
Autor: Janka Radimáková
 

 
Autor fotografie:

Image courtesy of [image creator name] / FreeDigitalPhotos.net