Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

VALENTÍN: TAJOMSTVO ČERSTVO ZADANÝCH ŽIEN

S príchodom svätého Valentína zverejňuje švédska beauty-tech značka FOREO prekvapivé dáta! Tie hovoria o zvykoch súvisiacich s líčením čerstvo zaľúbených žien. Až 1 zo 4 novo zadaných žien chodí spať nalíčená a ďalších 60 % priznáva, že vstáva o 30 minút skôr, aby stihli svoj make-up ešte pred prebudením partnera. Pozrite sa, aké sú tajné rutiny žien, ktoré práve vstúpili do vzťahu!

Štúdia* ukazuje, že takmer všetky ženy (91 %) pripúšťajú, že na to, aby sa pred partnerom cítili komfortne a sebavedome aj bez nalíčenia potrebujú 2 - 4 mesiace spoločne stráveného času. 25 % priznáva, že idú spať aj s make-upom v snahe "byť krásna 24 hodín denne", a viac ako polovica z opýtaných (neuveriteľných 60 %) odhalila, že vstáva skôr, aby sa stihli nalíčiť ešte pred tým, než sa ich partner prebudí.

No zdá sa, že mužov náš make-up až tak nezaujíma: 52 % opýtaných žien uviedlo, že ich partnerom je ľahostajné, či sa líči alebo nie. 44 % z nich priznáva, že ich partner uprednostňuje prirodzený vzhľad bez make-upu.

,,Byť pred partnerom nalíčená, alebo nie? Táto otázka sa môže vzťahovať na väčšinu z nás, pretože v novom vzťahu snáď všetky cítime určitý tlak. Keď si však uvedomíme, že veľké percento žien vstáva zbytočne skoro len preto, aby sa nalíčili, napadne nám jeden dôležitý fakt - dostatočný počet hodín kvalitného spánku je predsa jedným z hlavných pilierov krásnej a zdravej pleti,“ hovorí riaditeľka vývoja produktov FOREO Dalia Fernández.

Štúdia tiež ukázala, že 56 % žien nosí make-up takmer každý deň a 60 % z nich priznáva, že sa líči pre to, aby sa cítili krajšie a sebavedomejšie. Výskum tiež odhalil, že 1 z 20 mužov nikdy nevidel svoju partnerku bez make-upu. Tlak vyvíjaný na ženy, aby splnili obraz dokonalosti, ich núti spoliehať sa na make-up, bez ktorého sa necítia dostatočne sebaisto.

Z uskutočnenej štúdie vyplynul ďalší zaujímavý fakt, a to, že drvivá väčšina respondentiek nie je spokojná so svojou starostlivosťou o pleť. Dôvodom môže byť nedostatok informácií o účinkoch jednotlivých produktov, ale aj neochota venovať rutinnej starostlivosti o pleť hodiny času. V takomto prípade je lepšie zveriť starostlivosť o pleť do rúk profesionálov. Okrem kozmetičky je možné docieliť ju aj pomocou šikovných sonických prístrojov, ktorých efekt má na pleť dlhodobé účinky. Príkladom je švédska beauty-tech značka FOREO, ktorej smart zariadenia doprajú pleti hĺbkovú a kvalitnú starostlivosť. Sú postavené na moderných technológiách a liečivých účinkoch svetla, vďaka čomu dosahujú skvelé výsledky.

Ak ste už vo fáze, kedy prvotné zaľúbenie pominulo, neopúšťajte sa. A keď muži tvrdia, že najkrajšie sme bez make-up-u, vylepšite to napríklad výživnou maskou Bulgarian Rose. Ružové zdravé líca a rozjasnená pleť určite očaria aj vášho partnera pri valentínskej večeri.


*Štúdia
- zúčastnilo sa jej 2 400 osôb
- 40 % žien uviedlo, že potrebuje 5 až 8 mesiacov spoločne stráveného času, než sa v spoločnosti svojho partnera úplne uvoľní

ZDROJ: www.foreo.com