Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Ste spolu večnosť? Prečítajte si triky, ako sa zblížiť s partnerom

Na vzťahu treba neustále pracovať, pričom iniciatíva by mala byť obojstranná – partneri sú rovnako zodpovední za zdravie, resp. fungovanie svojho vzťahu, a podľa toho by mali aj konať. Ak sa tak nestane, vzťah upadne do rutiny, ktorá ho pomaly zabíja. Ako oživiť vzťah rútiaci sa do stereotypu?

Dajte najavo svoju vďačnosť

Po rokoch spoločného nažívania sa stáva, že si partneri na určité veci zvyknú a vnímajú ich ako samozrejmosť, hoci samozrejmosťou nie sú. Preto si vezmite papier a pero a úprimne si spíšte, za čo ste svojmu partnerovi vďační. Myslite aj na zdanlivé maličkosti. Následne mu to dajte najavo. Niekedy stačí obyčajné ďakujem. Nezostaňte však iba pri jednom poďakovaní, ale skúste každý deň nájsť aspoň jednu vec, za ktorú pociťujete voči partnerovi vďačnosť a vždy mu to povedzte.

Nebojte sa pokory

Byť pokorným neznamená, že sa budete podceňovať. Byť pokorným znamená uvedomiť si, že ste človek a nie ste dokonalý, teda že robíte chyby. S tým súvisí aj schopnosť priznať  si chybu, úprimne sa ospravedlniť, ale zároveň aj vedieť odpúšťať. Prečo je to dôležité? Zdá sa, že pokora je podľa odborníkov jednou z kľúčových zložiek šťastných vzťahov.

Trávte čas spolu zmysluplne

Dlhoročné manželstvá či partnerstvá mnohokrát vyzerajú tak, že partneri trávia spoločný čas napríklad pri televízii. Ak je to aj váš prípad, tak to zmeňte. Vydajte sa spoločne na prechádzku do mesta, venujte sa objavovaniu krásnych zákutí v prírode alebo aspoň zájdite do reštaurácie na chutný obed či večeru a venujte sa príjemnému rozhovoru.

Nezabúdajte na seba

Tendenciu zabúdať na seba majú často hlavne manželky a mamy – snažia sa urobiť všetko preto, aby bol spokojný manžel a deti. Popri tomto úsilí zabúdajú na seba. Pritom je veľmi dôležité, aby každý z partnerov myslel aj sám na seba – doprial si čas na svoje záľuby a udržiavať svoje priateľstvá.  Podľa odborníkov je dokonca pre kvalitný vzťah dôležitá aj taká „maličkosť“, akou je kvalitný spánok. Tvrdia, že nedostatok spánku napríklad negatívne ovplyvňuje schopnosť ovládať sa, čo má, samozrejme, vplyv aj na fungovanie vzťahu. Okrem toho je v tomto smere dôležité starať sa aj o svoju fyzickú stránku – ak nie ste spokojní so svojím zovňajškom a necítite sa príťažlivo, ako vás má potom považovať za atraktívneho váš partner? 

Udržiavajte intimitu v spálni i mimo nej

Ak sa stal váš intímny život rutinou, zmeňte to. Niekedy stačí zvodné oblečenie, inokedy atmosféru spríjemnia sviečky či vzájomná masáž vonnými olejmi. Avšak okrem intimity v spálni je dôležitá aj tá mimo nej. Dávajte partnerovi najavo, že vám na ňom záleží, a že je stále príťažlivý, napríklad bozkami, pohladeniami či komplimentami. Vedzte, že sa vám to vráti.

Mirka 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/l%C3%A1ska-chlapec-diev%C4%8Da-ruky-voda-827449/