DENNÍK RELAX - Šťastné páry robia tieto veci. Ako ste na tom vy?

Šťastné páry robia tieto veci. Ako ste na tom vy?

Či si to pripustíte, alebo nie, šťastný vzťah je výsledkom tvrdej driny oboch partnerov. Vyžaduje si nielen veľa lásky, ale aj tolerancie, odpúšťania a kompromisov. Čo je potrebné robiť, aby ste si vybudovali šťastný vzťah na celý život?

Vážte si jeden druhého a dávajte si to najavo

Vzájomná úcta a rešpekt sú dvomi základnými piliermi spokojného vzťahu. Avšak dôležité je si druhého nielen vážiť, ale mu to dávať aj patrične najavo. Hlavne muži potrebujú byť oceňovaní i navonok, preto nikdy nešetrite chválou a obdivom. Muž bude spokojný a motivuje ho to. Opomínať netreba ani slovíčka ďakujem a prosím. Poďakujte aj za maličkosti.

Buďte úprimní

Vzťah je aj o úprimnosti a vzájomnej dôvere. Preto sa rozprávajte o všetkom a pred partnerom nerobte žiadne tajnosti. Klamať alebo zatajovať dôležité veci sa neoplatí, pretože pravda aj tak vždy vyjde na povrch.

Udržujte vzťahy s priateľmi a svoje koníčky

Jedným z kľúčových faktorov pre šťastný vzťah je nielen byť spolu, ale aj od seba, teda tráviť nejaký čas bez toho druhého. Je dôležité udržiavať vzťahy s priateľmi a takisto venovať čas svojim koníčkom, rozvíjaniu svojich talentov a práci na svojich snoch. Ak to neurobíte, po čase sa stanete pre druhého oceľovou guľou na nohe, alebo začnete pociťovať frustráciu z toho, že ste sa nevenovali tomu, čo vás baví. 

Starajte sa o svoj vzhľad

Možno ste vstúpili do manželstva a narástlo vám veľké pivné brucho, alebo ste sa prestali líčiť s odôvodnením, že už netreba. Je to chyba! Starať sa o svoj vzhľad je nielen základom sebalásky, ale aj kvalitného vzťahu. Buďte pre druhého atraktívnym partnerom v dvadsiatke aj šesťdesiatke!

Komunikujte

O dôležitosti komunikácie v partnerskom vzťahu niet pochýb. Avšak pozor! Neobmedzujte sa len na rozhovory o praktických veciach ohľadom rodiny, ale rozprávajte sa aj o svojich pocitoch, snoch či smútkoch.

Nedovoľte, aby sa do sexuálneho života vkradla rutina

Rutina je zabijakom každého vzťahu a to hlavne tá dlhodobá. Ak máte pocit, že váš sexuálny život stagnuje, zapracujte na ňom. Doprajte si romantický víkend vo dvojici, kúpte si sexy spodnú bielizeň, zaobstarajte si sexuálne hračky alebo aspoň zmeňte polohu.

Snažte sa každý deň urobiť pre druhého drobnosť, ktorá ho poteší

Jednoducho si položte otázku, čo by vášho partnera potešilo. Môže to byť maličkosť v podobe dobrej kávy, spoločného sledovania nejakého seriálu či umytie riadu po večeri.


-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/man%C5%BEelstvo-aliancia-obloha-%C3%BAnie-2481019/