Hádky na dovolenke s partnerom, prečo sa vlastne hádame?

Poznáte to aj vy? Celý rok sa tešíte na spoločnú dovolenku s vaším milovaným partnerom, chcete si ju naplno užiť, ale zrazu sa na dovolenke škaredo poškriepite. Hádky na dovolenke bývajú, zhodou okolností, najkrutejšie. Dokonca sa to stáva aj tým najlepším dvojiciam, ktoré sa počas roka vôbec nehádajú.

Dovolenka by mala byť obdobím oddychu, radosti, spokojnosti a užívania si blízkosti jeden druhého. Odborníci radia neísť na dovolenku, ak vzťah už škrípe, ublížite si ešte viac. Pre odcudzené páry môže byť dovolenka hrobom.

Čo môže byť príčinou sporov?

  • Spoločne strávený čas

Každý má iné predstavy, ako tráviť voľný čas na dovolenke. Niekto chce ležať pri mori celý deň, niekto sa chce prechádzať, spoznávať iné miesta, chodiť po výletoch a iný chce zase oddychovať na izbe. Vznikajú nezhody. Vyriešite ich tým, že sa dohodnete na dvoch dňoch úplne pre seba a spravíte si každý svoj vlastný program, potom sa budete venovať partnerovi.

  • Ponorka

Spoločne strávených 24 hodín deň čo deň na dovolenke môže priniesť do vzťahu pani „ponorku“, kedy vám začne všetko na partnerovi vadiť. Stane sa to občas každému. Vtedy je na mieste zmeniť vzduch a byť na pár hodín osamote a venovať sa nejakej zaujímavej činnosti. Ponorka prináša iba hádky. Počkajte, kým vám bude partner chýbať.

  • Žiarlivosť

Žiarlivosť je tiež jedným z rizikových faktorov. Ženy či muži niekedy žiarlia, ak je ich polovička v spoločnosti s polonahými  telami opačného pohlavia. Takže, snažte sa venovať iba svojmu partnerovi a majte radšej oči iba pre neho. Predídete tak sporom.

  • Vystresovanosť a podráždená nálada

Jedným z dôvodov dovolenkových hádok je aj stres, ktorý predchádzal dovolenke. Balenie, odchod z práce, dokončovanie posledných projektov, dolaďovanie posledných detailov. Sme vystresovaní a ideme rovno na dovolenku. Ideálne je zostať deň pred cestou doma, všetko si v pokoji nachystať v predstihu, oddýchnuť. Inak sa často stáva, že ste alergickí na všetko a schytá to váš milovaný.

Ako sa dá predísť hádke na dovolenke?

  • presne sa dohodnite, čo budete kedy robiť, ktoré pamiatky alebo zaujímavé miesta na dovolenke navštívite, stanovte si plán a predbežne sa dohodnite, čo budete v ktorý deň robiť
  • nezabúdajte na kompromisy a úsmev
  • všetky svoje dohody dodržte
  • tolerujte sa a milujte sa

Ak sa už aj vyskytnú na pobyte nejaké problémy, začnite ich riešiť po návrate, nie na dovolenke. Na dovolenke máme oddychovať a nemali by sme ju prežiť v strese a hádkach. Sami viete, ako ste sa na dovolenku tešili a nesnažte sa ju preto úplne zničiť sebe, partnerovi aj celej rodine. Minuli ste na ňu nemalé množstvo finančných prostriedkov. Ak je to niečo banálne, odpustite si, dajte si druhú šancu, spravte si s partnerom romantický večer a zasmejte sa na hádke.

Ak však hádky budú veľmi ostré, bez konca, dohodnite sa na tom, že každý strávi zvyšok dovolenky po svojom a zaplaťte si druhú izbu. To sú už však tie najkrajnejšie prípady.

Hádky k partnerstvu patria, dajte si však pozor na to, aby vám neprerástli cez hlavu a nepokazili všetko, čo ste toľko budovali a snažte sa si čo najviac dovolenku vychutnať.

Natalie

 

Autor fotografie:

Image courtesy of [image creator name] / FreeDigitalPhotos.net