Deň matiek je tu!

Konečne sme sa dočkali jari a s ňou sa nezadržateľne blíži aj Deň matiek. Sviatok, kedy oficiálne vzdávame hold maminkám a samotnému materstvu. Napriek tomu, že sa po celom svete oslavuje v rôzne dni, význam je rovnaký. U nás pripadá, podľa amerického vzoru, vždy na druhú májovú nedeľu a to už od roku 1923. Väčšinou prajú deti maminkám vlastnoručne vyrobenými prianiami či kyticami kvetov, ale čo takto obmeniť a skúsiť niečo netradičného?

Balíček na mieru pre celodenný odpočinok   

Dať si nohy na stôl, hodiť starosti za hlavu a užiť si to, čo máme radi – potešte svoju maminku zaslúženým relaxačným balíčkom. Môže to byť sviečka s obľúbenou vôňou, soľ do kúpele, poukaz na masáž, obľúbené víno či maska na pleť. Fantázii sa medze nekladú a vy sami najlepšie viete, čo má vaša mama najradšej. Pripravte malý balíček s drobnosťami, ktorý jej spraví radosť, kreatívne ho zabaľte, pridajte milý odkaz a originálny darček je na svete!

Darujte zážitok

Ak je vaša maminka v kuchyni ako ryba vo vode a varenie je jej koníček, prekvapte ju kurzom s jej obľúbeným kuchárom. Pokiaľ holduje divadlu, vezmite ju na miesto, kde dosky znamenajú svet. Skrátka sa postarajte o zážitok na mieru, či už pôjde o kultúrny, kulinársky alebo napríklad adrenalínový. Avšak ak teda viete, že skok padákom alebo bungee jumping figurujú na jej „bucket liste“. K nezaplateniu sú aj spoločne strávené chvíle, voucher na wellness víkend určite žiadnu neurazí.

Medaila pre maminku

Úsmev na perách jej vykúzlite taktiež pomocou zlatej alebo striebornej medaile Pre maminku od Českej mincovne. Medaila je zdobená malými srdiečkami a nápisom „Pro maminku“. Výhodou je, že nielen pekne vyzerá a zaručene poteší, ale aj to, že investovanie do zlata je dobrý spôsob pre zhodnotenie peňazí. „Zlato je investíciou odolnou proti globálnym krízam, geopolitickým turbulenciám a výkyvom trhov. Financie nielen bezpečne uloží, ale taktiež zaujímavo zhodnotí,“ vysvetľuje Jaroslav Černý, marketingový manažér Českej mincovne.

Neobyčajný hrnček

Klasické hrnčeky s nápismi v štýle „Super žena“ už má najskôr väčšina maminiek z predošlých Vianoc, narodenín či sviatkov. Skúste to tentokrát trošku okoreniť a vytvoriť buď vlastný design, alebo rovno vymyslieť nejakú vtipnú, ideálne internú hlášku, ktorá je typická práve pre vašu rodinu. Nebojte sa a zapojte svoju fantáziu! Ak patríte medzi kreatívne duše, darujte vlastnoručne vyrobený hrnček.  

Pri kyticiach zostaneme

Aj keď patria kvety ku klasike, ktorá nezostarne, skúste sa zamyslieť nad jej netradičným poňatím. Niektoré kvetinárstva ponúkajú tzv. kvetinové predplatné, teda balíček niekoľkých kytíc. Stačí zvoliť počet kvetín, ktorými budete chcieť behom roku spraviť radosť a potom už len počkať na prekvapené a nadšené reakcie. Potešiť môžete taktiež kvetinovým workshopom, kde maminku zasvätia do tajov väzby kytíc.
 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/photos/rodina-mama-a-dc%C3%A9ra-die%C5%A5a-diev%C4%8Da-1848957/