Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Čo dokonale vystihuje nefunkčný partnerský vzťah?

Partnerské vzťahy sú len také, ako si ich sami zariadime. Medzi partnermi musí byť súlad, a to rovnako fyzický, ako aj duševný. Vo vzťahu nesmie chýbať porozumenie, voľnosť, ale aj nekonečná dôvera a láska. Inak váš vzťah podľahne nefunkčnosti a krachu.

Nikdy si nezvykajte aj na to najhoršie!

Tým si len podkopávate vlastnú autoritu, sebaúctu a jednoducho strácate vlastnú identitu. Nemeňte sa pod vplyvom zlých okolností. Naučte sa im odolávať, riešiť partnerské problémy, a to aj za cenu, že budete musieť ísť od seba. Zväčša pri opakovanej nevere, problémoch s alkoholom jedného z partnerov sa ten druhý naučí takto žiť. Žije v nefunkčnom vzťahu, v ktorom verí už aj klamstvám. Obidvaja vystupujete ako cudzinci, len aby ste svojím rozchodom neublížili deťom alebo nemuseli všetko vysvetľovať okoliu.

„Zaujímalo by ma, či je možné mať milostný vzťah, ktorý trvá večne.“(A. Warhol)

Ako o vzťah zabojovať?

Odborníci z praxe sa vždy v súvislosti s nefunkčnými vzťahmi prikláňajú k názoru, že hlavným spúšťačom je zlá komunikácia. To, že sa poznáte a milujete, ešte neznamená, že vzťah netreba naďalej opatrovať a rozprávať sa naozaj aj o tých najbanálnejších veciach. Tým sa len upevňujú vzťahy, podporuje pozitívna nálada a tomu druhému dávate najavo, že vám na ňom stále záleží.

Rozprávajte sa, aj keď sa na to práve necítite alebo máte veľa iných povinností. Prekonávajte sa, len tak partnerovi preukážete, že je pre vás tým najdôležitejším. Pohladíte ho tým na duši, posilnite jeho sebavedomie a spolu sa vám bude lepšie budovať plnohodnotný vzťah. Vzťahy sú tým lepšie, čím menšie nároky máme na seba navzájom. Láska je založená na maličkostiach, vzájomnom počúvaní, ale aj sebaobetovaní. Nevyhnutná je empatia a citlivosť, inak budete mať stále bližšie a bližšie k nedôverčivosti a konfliktom.  

Tatiana  
 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/argument-konflikt-diskusia-spor-238529/