Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Čím si najviac komplikujeme život?

Veľmi veľa ľudí si v dnešnej dobe zbytočne komplikuje život a ani si to pritom neuvedomuje. Možno patríte medzi nich aj vy, a to celkom nevedome. Všetko, čo v živote zažívame, nás nejako formuje, a neuvedomujeme si, že naše myšlienky nás tiež ovplyvňujú. Každý deň začína novým ránom a my sme zoči- voči novým výzvam, niektorí z nás však berú životné problémy ako veľké komplikácie. Aké najčastejšie chyby robia ľudia a ako sa s nimi vysporiadať a žiť šťastnejší život?

Priveľa stresu

– áno, táto doba je plná stresu. Je to, žiaľ, fakt, ktorý sa len tak ľahko nezmení. Treba však bojovať so stresom ako s najväčším protivníkom. Nepodliehať každý deň stresujúcim situáciám a snažiť sa relaxovať. Počas stresujúcej situácie sa zvyšuje krvný tlak, a to nezdravo ovplyvňuje činnosť tela a tiež psychické zdravie.

Málo oddychu

 Keďže žijeme v rýchlej dobe, nemáme čas na oddych. A pritom oddych je jeden z najdôležitejších faktorov pre naše zdravie. Skúste aspoň pol hodinky počas dňa oddychovať, poležať si hoci aj pred TV a nenáhliť sa stále niekam. Život neujde a ani problémy.

Jete nezdravé veci, pijete alkohol a fajčíte

Nevyhýbate sa najhorším nástrahám života - drogám. Prijete priveľa alkoholu, k tomu sem-tam cigaretka, a problémy sú na svete. Do tohto všetkého primiešavame nezdravý životný štýl v podobe zlého a nezdravého stravovania. Jeme vyprážané, mastné, sladké potraviny, konzervy, polotovary a primálo ovocia a zeleniny. Telo potom správne nefunguje, metabolizmus nepracuje akoby mal. Zdravšie stravovanie nie je na škodu. Aj pri pôžitkoch platí, všetko s mierou.

Žijeme vo virtuálnom svete

Nie v reálnom – áno, technológie, ako inak. Venujeme sa viac virtuálnym priateľom, ako tým skutočným. Doslova ľudia zabíjajú čas na internete, nestretávajú sa s priateľmi na káve, ale komunikujú cez sociálne siete. Vybehnite radšej von z pohodlia, napríklad do zasneženého dňa na prechádzku či do blízkeho bistra na kávu. Obohatí vás to o viac zážitkov, ako pri chatovaní na sieti. A k tomu ešte nikdy neviete, kde stretnete super ľudí.

Trpíte  v práci

- nechcete ju zmeniť, pracujete iba pre peniaze. Nie každý človek robí to, čo ho baví a čo aj vyštudoval. Veľa ľudí pracuje iba preto, aby prežilo, lebo nutne potrebuje peniaze. Toto je jedna z najhorších demotivujúcich vecí a mali by sme ju odstrániť, čo najskôr. Pracovať by sa malo aj pre radosť z dosiahnutej práce, a nielen pre peniaze. Ideálne je, keď je naša práca aj naším koníčkom.

Bojíte sa zmien

– jedna z najhorších vecí, ktorú môžeme spraviť resp. nespraviť. Veľmi sa obávame zmien a priveľa času trávime rozmýšľaním. Bojíte sa rozhodnúť pre jednu variantu.

Obklopujete sa toxickými ľuďmi

– ľudia, ktorí sa večne sťažujú, plačú nad ťažkým životom, sú v depresii, nie sú najvhodnejšími spoločníkmi. Vyberte si pozitívnych ľudí, usmievavých a radostných. Prinesú vám do života viac radosti a šťastia, ako depresívni a večne negatívne naladení ľudia.

Žijete v toxických partnerských vzťahoch

- poznáte to asi viacerí. V partnerských vzťahoch sme niekedy už len zo zvyku, aj keď láska už dávno vyprchala. Treba prehodnotiť vzťah, ktorý nám veľmi ubližuje a prináša viac negatívnych chvíľ ako pozitívnych. Treba si vyberať vhodných partnerov, ktorí budú kráčať s nami životom s radosťou a láskou. Ruka v ruke, a nie nám život sťažovať.


Ak by ste vyriešili aspoň polovicu z týchto bodov, boli by ste oveľa šťastnejší ako doteraz. Nekomplikujte si život, žijete iba raz.
Autor fotografie:www.pixabay.com