DENNÍK RELAX - Byť single v zime

Byť single v zime

Byť sám v lete nie je až taký problém, v zime byť sám je už o niečo horšie. Ale nemusí to tak byť. Máme pre vás najlepšie zimné tipy - pre tých, ktorí chcú byť sami dobrovoľne a pre tých, ktorí by radi našli vhodného partnera.


Zimná frustrácia bez partnera


Výnimky potvrdzujú, ako vždy pravidlo, ale početné ankety o pocitoch bez partnera potvrdzujú: V zime je túžba po partnerovi najväčšia a môže aj presvedčenému "single" zasiať do srdca semienko pochybnosti. Z ankiet vyplýva, že 40% ľuďom samota počas zimy a Vianoc pripadá obzvlášť ťažká. Žiadna záhada, pretože kým leto prináša množstvo aktivít vonku, gardenpartie či posedenia s priateľkou na balkóne, zima ponúka osamotené večery pred televízorom, pozvania k párikom na návštevu alebo pohľad na prechádzajúce sa páry v objatí.


Vinu na tom nenesie iba skoré stmievanie, ale aj hormón meletonin, ktorý telo v zime produkuje vo väčšom množstve a ktorý prináša ospalosť, únavu a niekedy aj pocit ľahkej prehry. Pani "single" vôbec nemôže za to, že prekonáva zimný splín. Za týmito ťaživými pocitmi a túžbou po partnerovi sú vonkajšie okolnosti a vnútorné hormóny. Vo všeobecnosti možno povedať, že ženy sú viac ovplyvňované hormónami ako muži. Ale ani mužovi "singl" neprejde zima bez následkov. Produkuje menej spermií (až do jari), tiež je ovplyvňovaný vysokou hladinou melatonínu a tiež je pravdepodobne obklopený párikmi, ktoré vnášajú do jeho srdca pochybnosti. A aj keď si to neprizná, túži po zimnej romantike a horúcom flirte.


Single sám a spokojnýKto sa vracia unavený z práce a má len toľko sily, aby stlačil ovládač na televíznom prístroji, pravdepodobne spadol do pasce. Nechal sa prevalcovať zimným splínom a vnútorným pocitom pod psa. Tu pomôže jediné: zmieriť sa s tým a zaktivizovať aj priateľov.

Váš nový najlepší priateľ na ceste od unaveného single ku veselému je motivácia. Tohoto priateľa uspokoja aj malé priateľské služby: malá prechádzka cez obednú prestávku, alebo väčší večerný okruh okolo obytných blokov. Vaše ružové líčka  a vnútorný pokoj Vám budú vďačné. Aj keď sa to na začiatku zdá ťažké, pohyb na čerstvom vzduchu pomôže preľstiť hormóny a znížiť hladinu melatoninu. Je to účinné aj keď nesvieti slnko.

Ku tomu si môžete pre seba vyzdvihnúť prednosti života bez partnera. Nikto Vás nenúti tráviť večery doma na gauči, slobodne sa môžete rozhodovať, ako využijete svoj voľný čas: či už vo fitku na steperi so slúchadlami na ušiach, alebo vo voňavom kúpeli. Takéto aktivity nás robia šťastnými a verte alebo nie, mnohí zadaní by nám ich závideli.

Napriek tomu, že ste single, by ste mali radi pri sebe niekoho, kto by Vám zahrial studené prsty na gauči? Nuž potom prečo nevyužijete prednosti, ktoré nám zima ponúka! Veď aj v zime možno spoznať nezadaných mužov. Choďte s priateľkou na bowling, navštevujte kurz varenia alebo kurz znalcov vína, prechádzajte sa po parku s otvorenými očami a hľadajte očný kontakt. Predovšetkým na kurzoch a pri športových aktivitách sú dobré možnosti, ako nového muža lepšie spoznať a ohodnotiť.

Inú možnosť na lepšie preskúšanie poskytuje internet, ktorý je stále obľúbenejší. Nemali by ste však zabúdať na opatrnosť a serioznosť, neposkytovať predčasne príliš veľa informácií o sebe.

 
(de)

 

Autor fotografie:www.pixabay.com