Ako prekonať partnerskú krízu? Toto sú overené triky

Žiaden vzťah nie je dokonalý. Aj tie na prvý pohľad idylické páry prekonali krízu. Po prekonaní krízy príde uzmierenie a v konečnom dôsledku táto kríza môže ešte viac posilniť partnerský vzťah.

Ak máte s partnerom krízu, ako ju prekonať? Ponúkame overené triky, ktoré mnohým párom pomohli.

Vyskúšajte niečo nové za dverami spálne

Ak chcete prekonať krízu, skúste experimentovať za dverami spálne. Intímny život partnerov musí byť, bez neho by žiaden vzťah nevydržal. Ak to škrípe aj za dverami spálne, o to väčší dôvod skúsiť to s experimentovaním. Odporúčame vám kúpiť si sexy spodné prádlo. Ak sa u vášho partnera objavila erektilná dysfunkcia, netlačte na neho. Zdravotné ťažkosti môžu síce komplikovať váš intímny život, ale od toho sú tu partnerky, aby partnera v tejto nie príliš dobrej situácii podporili. Vyčítať menšiu sexuálnu aktivitu by ste mu rozhodne nemali.

Okrem sexy spodného prádla môžete kúpiť erotické pomôcky, ideálne spoločne. Každý si vyberiete takú erotickú pomôcku, ktorá sa vám páči a o ktorej si myslíte, že vás nabudí.

Hľadajte kompromis

Neustále hádky krízu ešte viac prehlbujú. Treba si uvedomiť, že krízu nevyriešite neustálymi hádkami. Vzťah je o kompromisoch, robení kompromisov a nie o vnucovaní vlastného názoru partnerovi. Ak chcete prekonať partnerskú krízu, hľadajte kompromis, čiže riešenie, ktoré by bolo dobré pre oboch partnerov, nielen jedného.

Opäť pripomíname, ak ide o nejaký zdravotný problém, napríklad pretrvávajúce problémy s erekciou, či zápaly v intímnych partiách žien, vtedy treba zabudnúť na hádky, ale treba sa navzájom podporiť a hľadať riešenie.

Partnerské krízy po vyriešení vzťah ešte viac upevnia. Pri kríze nehľaďte len na seba, ale myslite aj na dobro partnera. Nikdy neobviňujte partnera, že za krízu môže on. Vždy môžu za partnerskú krízu obaja partneri, nielen jeden. 


Autor fotografie:Autor: vgstudio / Shutterstock.com