Ako pozitívne myslieť?

 Naučiť sa pozitívne myslieť nie je vôbec jednoduché. Urobiť z pozitívneho myslenia samozrejmú súčasť svojho života je náročné, ale nie nemožné. Mnohí úspešní ľudia sú príkladom toho, že pozitívne myslenie funguje.

 V mojej mysli utkvela zaujímavá myšlienka. Nepamätám si, či som ju niekde čítala alebo počula. Hovorila však o tom, že všetko začína v našich myšlienkach. Na vlastnej koži som sa mnohokrát presvedčila o tom, že to je naozaj tak. Nikdy nezabudnem na absolventskú skúšku na umeleckej škole, kde som mala zahrať niekoľko skladieb. Všetky skladby som mala dokonale nacvičené už dlhšiu dobu. Asi týždeň pred samotnou skúškou ma však prepadli zdesené myšlienky, že to nezvládnem. Objavovali sa stále častejšie a boli vyslovene dotieravé. V obraze, ktorý sa mi odohrával v mysli, som z ničoho nič zabudla pokračovanie skladby a zostala som ticho pozerať na hodnotiacu komisiu. Viete, čo sa stalo? Skutočnosť bola rovnaká ako moje myšlienky, hoci som skladby dokonale ovládala. Komisia sa síce nado mnou zľutovala a skúšku som nemusela opakovať. Zostal mi však hrozný pocit z toho, že som zlyhala napriek tomu, že som bola na skúšku pripravená.
 
Opakom tejto skúsenosti je moja štátnica. Poctivo som sa pripravovala a bola presvedčená o tom, že skúšku bravúrne zvládnem. Ešte pred skúškou som si kúpila krásne nové šaty a celá sa pekne „zladila“. V mojich myšlienkach bola jasná predstava o tom, že budem úspešná. Zlyhanie som jednoducho nepripúšťala. V deň skúšky som síce mala trému, ale vyžarovala zo mňa spokojnosť a sebaistota. Štátnicu som zvládla výborne.
 
Rada by som pripomenula, že k tomu, aby pozitívne myslenie fungovalo, musíte vyvinúť patričnú dávku námahy k tomu, aby ste svoj cieľ dosiahli.
Možno sú uvedené príklady len také obyčajné. Hovoria však o tom, akú obrovskú silu majú myšlienky. Skúste sa so svojimi myšlienkami kamarátiť, pretože vás budú sprevádzať celý život.
 
Ako sa zbaviť negatívnych myšlienok?
Negatívne myšlienky nezmiznú len tak. Musíte s nimi bojovať. Najväčšími nepriateľmi negatívnych myšlienok sú práve tie pozitívne. Kedykoľvek vás napadne niečo negatívne, zmeňte to na pozitívne! Zo začiatku si budete musieť dávať pozor na dodržiavanie tohto pravidla. Keď si vaša myseľ zvykne, pôjde to automaticky. Aj z vás môže byť pozitívne zmýšľajúci človek. Myšlienky nie sú ukryté len vo vašej hlave. To, ako myslíte, vidia aj ostatní, pretože myšlienky sú jasne viditeľné na vašom správaní, na všetkom, čo robíte. Čo sa stane, keď budete pozitívne zmýšľať? Váš život sa zmení k lepšiemu. Do vášho života prídu skvelí ľudia, úžasná práca. Môže sa vám splniť všetko, čo chcete.
 
Urobte z myšlienok na minulosť či budúcnosť tabu
Minulosť bola, budúcnosť bude. Čo však máme je prítomnosť. Našim poslaním je vyťažiť z nej čo najviac. Nesústreďujte sa na to, čo nemáte a čo by ste chceli. Pozrite sa na váš život z druhej strany. Venujte pozornosť tomu, čo máte a nemuseli by ste mať. Buďte vďační a tešte sa z každého nového prebudenia, slnečného lúča, včielky, ktorá putuje od kvetu ku kvetu ... veď na svete je toľko krásnych vecí.
 
MIMI