DENNÍK RELAX - 6 chýb, ktorým sa treba vo vzťahu vyhnúť

6 chýb, ktorým sa treba vo vzťahu vyhnúť

Chcete, aby vám vzťah vydržal? Potom sa vyvarujte niekoľkých chýb, ktoré dokážu časom zruinovať takmer každý vzťah. Ktoré sú to?

Hranie sa na niekoho, kým nie ste

Lož má krátke nohy, alebo pravda vždy vyjde na povrch. Ak vám na rozvíjajúcom sa vzťahu záleží, vyhnite sa pretvárke a aj drobným lžiam. Hoci sa vám môže zdať, že prikrášľujete „iba trošku“, nemusí sa vám to vyplatiť. Najlepšie je byť sám sebou a na nič sa nehrať.

Neplnenie sľubov

Ak niečo sľúbite, je vašou povinnosťou to dodržať. Platí to nielen pre partnerský vzťah, ale aj pre vzťahy s ostatnými ľuďmi. Ak sľuby neplníte, je to znak toho, že vám chýba zodpovednosť, alebo toho, že vám na druhom dostatočne nezáleží.

Žiarlivosť

V primeranej dávke môže byť žiarlivosť korením vzťahu, avšak ak žiarlivosť prekročí hranice, postupne hubí vzťah. Ak je vaším problémom žiarlivosť, zapracujte na svojom sebavedomí, pretože človek, ktorý si verí a má sa rád, nemá dôvod žiarliť.

Niekoľkodňová „tichá domácnosť“

Hádky sú prirodzenou súčasťou každého vzťahu a sú výborné na „prečistenie vzduchu“. Avšak k hádke patrí aj ospravedlnenie, uzmierenie a odpustenie. Niekoľkodňové vzájomné sa ignorovanie neprináša nič dobré a je znakom nezrelosti.

Stereotyp

Na každom vzťahu treba pracovať a je dôležité aj to, aby ste neskĺzli do stereotypu. Ak sa jeden či obaja partneri začnú vo vzťahu nudiť, dáva to príležitosť na vyhľadávanie zábavy, ktorá môže skončiť až neverou. Preto sa snažte svoj vzťah neustále niečím okoreňovať, hľadajte spôsoby, ako spolu prežívať chvíle i menej tradičným spôsobom. Cestujte, športujte spolu, urobte niečo bláznivé...

Riešenie nepodstatných vecí

Mnoho žien má tendenciu hľadať za výrokom chlapa nejaký skrytý význam, čím zbytočne komplikujú život mužovi i sebe. Muži nemajú radi domýšľavé ženy, ktoré všetko analyzujú. Ak vám aj niečo vŕta v hlave, nerobte zbytočnú paniku. Čas všetko ukáže.


-w-

 

Autor fotografie:www.pixabay.com