DENNÍK RELAX - 11 pravidiel, ako sa stať sebaistou ženou

11 pravidiel, ako sa stať sebaistou ženou

Trpeli ste v detstve nízkym sebavedomím? Snažíte sa roky nájsť stratenú sebadôveru a raz sa vám darí, inokedy nie? Verte, že sebavedomie sa dá usilovnou prácou opätovne nadobudnúť. V tomto procese zohráva najdôležitejšiu úlohu láska, ktorou sa dokážete zahrnúť. Neváhajte a dajte sa s nami do práce!

Sebavedomie zohráva v živote ženy veľkú úlohu. Ovplyvňuje rodinný, priateľský i pracovný život. Sebaistota ženy sa prejavuje vo všetkom, čo robí. Otázka znie, ako pôsobiť sebaisto?

V prvom rade buďte sama sebou. Správajte sa a konajte tak, ako to cítite. Nepretvarujte sa, buďte spontánna. Týka sa to premýšľania, správania i obliekania. Neriešte to, čo si pomyslia ostatní. Nikdy sa nezavďačíte všetkým. Tí, čo vás majú radi, vás budú milovať bez ohľadu na vaše drobné chyby a nedostatky. Objavte svoje skutočné „ja“ a riaďte sa ním.

Ako sa naučiť milovať samú seba?

1. Uvedomte si, že nikto nie je dokonalý. Využívajte svoje silné stránky a zmierte sa s tými slabšími.

2. Sebavedomie rastie postupne. Zvyšuje sa s každým dosiahnutým úspechom. K jeho budovaniu prispejete i tak, že si odpustíte chyby, omyly či „trapasy“ z minulosti.

3. Prekonávajte svoj strach, svoje bariéry. Postavte sa strachu zoči-voči. Myslite pozitívne, verte vo svoj úspech. Ak neuspejete, nevadí. Zabudnite, že ste zlyhali a z chýb sa poučte. Ak je to možné, bojujte ďalej a nevzdávajte sa. Ste predsa odvážna a jedinečná žena!

4. Žite pre prítomnosť. Snažte sa z každého dňa vyťažiť maximum, hoci sa možno nevyvíja podľa vašich predstáv. Zabudnite na minulosť, pretože je mŕtva a nemôžete ju ovplyvniť.

5. Lásku k sebe samej si preukazujte drobnými darčekmi a pozornosťami.

6. Hoci mnoho žien zastáva názor, že zovňajšok nie je dôležitý, nie je to celkom pravda. Upravená a pekne oblečená žena príjemne pôsobí na svoje okolie a cíti sa sebavedomejšie. Nemusíte mať postavu modelky. Dôležité je zdôrazniť to, čo je na vás pekné.

7. Šport zvyšuje sebavedomie! Venujte sa pravidelne obľúbenej športovej aktivite. Vyformujete si postavu, spoznáte nových ľudí, zabudnete na starosti a budete sa cítiť skvelo.

8. Čítajte knihy pre rozvoj osobnosti a denne využívajte zázračnú silu pozitívnych afirmácií. Pomôžu vám úspešne sa preprogramovať na dosiahnutie úspechu a spokojný život. Sú vhodnou metódou k získaniu pozitívneho myslenia.

9. Objavte to, čo vás baví a rozvíjajte to. Je jedno, či ide o varenie, pečenie, ručné práce alebo kariéru spisovateľky.

10. Robte radosť ľuďom okolo seba. Darujte im drobný darček alebo upečte chutný koláč.

11. Nepodceňujte zásady zdravého životného štýlu, ktoré vám zaručia zdravé telo i myseľ.


(-m-)            
                                                                                                      

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/plach%C3%BD-sexy-kr%C3%A1sna-blond%C3%ADna-%C5%BEena-863056/