10 chýb, ktoré robia ženy vo vzťahoch

Túžite po šťastnom vzťahu? Potom ste si zrejme vedomá toho, že na vzťahu je potrebné pracovať, čo platí pre oboch partnerov. Okrem toho je vhodné vyhnúť sa niekoľkým chybám, ktorých sa my, ženy, často dopúšťame. Ktoré sú to?

1. Prestaneme sa o seba starať

To, že sme vo vzťahu, neznamená, že sa máme prestať starať o svoj zovňajšok. Mnohé ženy priberú, kašľú na oblečenie, prestanú si holiť nohy a podobne. To znamená, že neraz sa zo sexy kočky stane neupravená partnerka, čo sa skôr či neskôr prejaví negatívne aj na partnerskom vzťahu. Chlapi milujú ženy, ktoré sa majú rady a starajú sa o seba.

2. Neprimerane žiarlime

Žiarlite, ak sa váš chlap pozrie na inú ženu alebo sa s ňou rozpráva? Chyba nie je v ňom, ale vo vašej nízkej sebadôvere. Namiesto toho, aby ste mu robili scény, radšej zapracujte na svojom sebavedomí.

3. Nedoprajeme mu slobodu

Každý chlap potrebuje z času na čas vypnúť a zájsť s kamošmi na futbalový zápas alebo na pivo. Doprajte mu to bez zbytočných výčitiek. Verte nám, stonásobne sa vám to vráti.

4. Obetujeme všetko pre vzťah a rodinu

Aj keď sa žena stane partnerkou či matkou, nemala by zabúdať na seba a svoje sny. Inak riskuje, že sa stane frustrovanou „slúžkou“ v domácnosti, ktorú si nikto neváži. Preto je dôležité vyčleniť si každý deň alebo aspoň niekoľkokrát do týždňa priestor len pre seba a pracovať na splnení svojich snov.

5. Prestávame si chlapa vážiť

Po čase sa do vzťahu dostane rutina a v kolobehu života možno zabúdame na to, čo ten druhý pre nás znamená. Preto je dôležité svojho partnera nielen rešpektovať, ale mu aj vyjadriť úctu a obdiv, napríklad jednoduchým poďakovaním za to, čo pre nás a rodinu robí a podobne.

6. Nerandíme

Ak chcete vo vzťahu udržať tú povestnú iskru, je nevyhnutné vyčleniť si niekoľkokrát týždenne čas iba pre vás dvoch a randiť – ísť spoločne na večeru, počúvať hudbu, rozprávať sa o svojich túžbach a pocitoch alebo zájsť na prechádzku.

7. Snažíme sa ho zmeniť

Tu treba mať na pamäti jediné – človek sa zmení iba vtedy, keď to chce on sám. Všetky ženské pokusy zmeniť podstatu chlapa sú zbytočné a vedú ku konfliktom.

8. Myslíme si, že chlapi vedia čítať myšlienky

Nuž nevedia. Ak od nich niečo chceme, musíme im to povedať priamo. Inak budeme zbytočne trpieť.

9. Úplne sa na partnera spoliehame

Nič nie je pre chlapa odpudzujúcejšie ako žena, ktorá sa na neho vo všetkom spolieha, teda sa stane akousi olovenou guľou na jeho nohách.

10. Robíme to, čo nechceme, aby on robil nám

Aj vo vzťahu platí, že ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva. Alebo nerobme to, čo nechceme, aby druhí robili nám. Poprípade, správajme sa k partnerovi tak, ako chceme, aby sa on správal ku nám.

Mirka

 
 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/photos/romantick%C3%BD-objat%C3%AD-jednotnos%C5%A5-1934223/