Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Čo tak malé osvieženie na terase?

Aké by to bolo leto bez chladených ovocných limonád a miešaných drinkov? V predajniach KiK teraz nájdete potrebné príslušenstvo na prípravu osviežujúceho nápoja, ktorý si môžete spolu s vašimi priateľmi vychutnať aj na letnej terase v spoločnosti originálnych doplnkov a dekorácií.

Čo budete potrebovať na prípravu jahodového bowle?

Príprava vám zaberie asi len 15 minút. Budete potrebovať 500 g jahôd, 3 limetky, 1 zväzok mäty, cukor, 1,5 litra citrónovej limonády a 0,75 litra minerálnej vody. Jahody môžete umyť, očistiť a následne nakrájať aj na bambusovej doske. Rozpolíte limetku a vytlačíte z nej šťavu vedľa do hlbokej misky. Jahody následne zmiešate v miske spolu s limetkovou šťavou a s 1-2 čajovými lyžičkami cukru. Necháte 30 minút chladiť.
Zvyšné limetky umyjete v horúcej vode, osušíte a nakrájate. To isté môžete spraviť aj s lístkami mäty. Všetko už len potom môžete pridať k jahodám. Krátko pred podávaním zmiešate s dobre vychladenou minerálnou vodou a citrónovou limonádou. Toto množstvo by vám malo vystačiť pre 6 osôb.

Čo tak malé osvieženie na terase? Čo tak malé osvieženie na terase?


Ako v raji

Aby to všetko malo tú pravú atmosféru, pridajte na stôl k nápojom aj posypovú dekoráciu či sviečku, ktoré to celé pekne oživia. Vďaka dlhej dobe horenia môžete viesť s priateľmi nekonečné debaty s drinkom v ruke aj do rána. V poslednej dobe sa začínajú objavovať aj dekorácie vyrobené technikou ,,makramé“. Možno ste už o nej počuli. Táto technika ručného prepletania uzlov je známa ešte zo sedemdesiatych rokov. Je to ideálny doplnok na terasu, ktorú chcete ladiť aj do boho štýlu.

Čo tak malé osvieženie na terase? Čo tak malé osvieženie na terase?

Zdroj: KIK


 


Autor fotografie:www.pixabay.com