DENNÍK RELAX - Načerpajte silu do ďalších dní a doprajte si wellness v rozprávkových Tatrách //

Načerpajte silu do ďalších dní a doprajte si wellness v rozprávkových Tatrách

Máte pocit, že vám s pribúdajúcimi slnečnými dňami energia ubúda, hoci by to malo byť presne naopak? Cítite sa skleslo a podráždene? V tom prípade neignorujte signály svojho tela, ktoré vám dáva jasne najavo, že si potrebuje oddýchnuť a načerpať nové sily.

Ak patríte medzi milovníkov wellness a prírody, máte jedinečnú možnosť spojiť to dokopy. Tatry totiž svojim návštevníkom ponúkajú nielen nezabudnuteľné turistiku, cyklistiku a zimné športy, ale aj čerstvý vzduch, magické ticho prírody a množstvo atrakcií. Na to, aby ste si ich mohli všetky dokonale vychutnať, potrebujete miesto, napríklad v podobe hotela, kde si poriadne oddýchnete.

Relaxujte s pôžitkom v špičkovom hoteli

Jednou z možností je Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, ktorý bol doposiaľ ocenený viacerými prestížnymi cenami. Začiatky hotela siahajú do roku 1905 a je postavený v secesnom štýle, čo mu dodáva punc jedinečnosti. Poskytuje ubytovanie v izbách i apartmánoch, čiže je určený pre širokú škálu zákazníkov s rozličnými požiadavkami.

Samozrejme, k dovolenke neodmysliteľne patrí chutné jedlo. Vedzte, že v tomto hoteli si prídete skutočne na svoje. Podáva sa množstvo lahodných špecialít. Na posedenie pri káve či drinku môžete zasa využiť služby baru.

Perlou hotela je wellness a spa, ktoré je situované v interiéri i exteriéri. To je jeden z dôvodov, prečo sem prichádza množstvo návštevníkov práve na wellness pobyty. Wellness centrum využíva v rámci procedúr nielen fínske či parné sauny, bazény a vírivky, ale aj liečivé účinky ihličnanov a byliniek. Práve tu môžete spoznať benefity borovice či liečivých rastlín.

V teplých i chladnejších mesiacoch oceníte pobyt vo vonkajších bazénoch, ktoré ponúkajú prekrásny výhľad nielen na hviezdami posiate nebo, ale aj prekrásnu tatranskú prírodu. Jedná sa o zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete a čo je najdôležitejšie – ulahodí nielen vášmu telu, ale aj duši.

K wellness pobytu patria masáže a zábaly

Máte ťažkosti s pohybovým aparátom, často vás trápi bolesť chrbta či hlavy? Ste neustále v strese?V tom prípade sú pre vás stvorené wellness masáže. Do pozornosti vám dávame napríklad uvoľňujúcu masáž hlavy, krku a tváre. Tá priaznivo vplýva na telo i psychiku, a dokonca i na vlasy, pretože sa pri nej využíva špeciálny olej.

Ste si vedomí toho, že vaša imunita je oslabená? Áno, aj v tomto prípade ju môžete posilniť napríklad relaxačnou masážou, pri ktorej sa telo masíruje olejmi s výťažkami ihličnanov. Dámy dozaista ocenia to, že masáž sa pozitívne odzrkadlí i na ich pokožke. Veď z wellness pobytu má človek odísť nielen oddýchnutý, ale aj krajší.

Aké procedúry ešte stoja za vyskúšanie? Okrem masáží môžete v Grandhoteli Praha Tatranská Lomnica skúsiť aj zábaly. Jednotkou je hrejivý zábal na bolestivé kĺby s hrejivým ílom, ktorý detoxikuje telo a priaznivo vplýva aj na pokožku celého tela.

 

Autor fotografie:www.pixabay.comČlánky z rubriky: Cestovanie

Na vianočné trhy do Viedne najvýhodnejšie so Slovak Lines

Na vianočné trhy do Viedne najvýhodnejšie so Slovak Lines

So Slovak Lines môžete navštíviť rakúsky zámok Schloss Hof. Nachádza ..

Zažite pravú predvianočnú atmosféru na čarovných adventných trhoch v Dolnom Rakúsku

Zažite pravú predvianočnú atmosféru na čarovných adventných trhoch v Dolnom Rakúsku

Odporúčame navštíviť trhy na zámockých nádvoriach, vo vínnych pivničkách, remese ..

Víno zo slovenských viníc nájdete v menu michelinskej reštaurácie v Marseille

Víno zo slovenských viníc nájdete v menu michelinskej reštaurácie v Marseille

Vína zo Slovenských Viníc chcú ochutnať aj v ďalších dvoch ..

Čo by vás malo zaujímať pri výbere dovolenky?

Čo by vás malo zaujímať pri výbere dovolenky?

Najlepšie bude, keď si ešte doma vyberiete lokalitu, kde ..