DENNÍK RELAX - Načerpajte silu do ďalších dní a doprajte si wellness v rozprávkových Tatrách

Načerpajte silu do ďalších dní a doprajte si wellness v rozprávkových Tatrách

Máte pocit, že vám s pribúdajúcimi slnečnými dňami energia ubúda, hoci by to malo byť presne naopak? Cítite sa skleslo a podráždene? V tom prípade neignorujte signály svojho tela, ktoré vám dáva jasne najavo, že si potrebuje oddýchnuť a načerpať nové sily.

Ak patríte medzi milovníkov wellness a prírody, máte jedinečnú možnosť spojiť to dokopy. Tatry totiž svojim návštevníkom ponúkajú nielen nezabudnuteľné turistiku, cyklistiku a zimné športy, ale aj čerstvý vzduch, magické ticho prírody a množstvo atrakcií. Na to, aby ste si ich mohli všetky dokonale vychutnať, potrebujete miesto, napríklad v podobe hotela, kde si poriadne oddýchnete.

Relaxujte s pôžitkom v špičkovom hoteli

Jednou z možností je Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, ktorý bol doposiaľ ocenený viacerými prestížnymi cenami. Začiatky hotela siahajú do roku 1905 a je postavený v secesnom štýle, čo mu dodáva punc jedinečnosti. Poskytuje ubytovanie v izbách i apartmánoch, čiže je určený pre širokú škálu zákazníkov s rozličnými požiadavkami.

Samozrejme, k dovolenke neodmysliteľne patrí chutné jedlo. Vedzte, že v tomto hoteli si prídete skutočne na svoje. Podáva sa množstvo lahodných špecialít. Na posedenie pri káve či drinku môžete zasa využiť služby baru.

Perlou hotela je wellness a spa, ktoré je situované v interiéri i exteriéri. To je jeden z dôvodov, prečo sem prichádza množstvo návštevníkov práve na wellness pobyty. Wellness centrum využíva v rámci procedúr nielen fínske či parné sauny, bazény a vírivky, ale aj liečivé účinky ihličnanov a byliniek. Práve tu môžete spoznať benefity borovice či liečivých rastlín.

V teplých i chladnejších mesiacoch oceníte pobyt vo vonkajších bazénoch, ktoré ponúkajú prekrásny výhľad nielen na hviezdami posiate nebo, ale aj prekrásnu tatranskú prírodu. Jedná sa o zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete a čo je najdôležitejšie – ulahodí nielen vášmu telu, ale aj duši.

K wellness pobytu patria masáže a zábaly

Máte ťažkosti s pohybovým aparátom, často vás trápi bolesť chrbta či hlavy? Ste neustále v strese?V tom prípade sú pre vás stvorené wellness masáže. Do pozornosti vám dávame napríklad uvoľňujúcu masáž hlavy, krku a tváre. Tá priaznivo vplýva na telo i psychiku, a dokonca i na vlasy, pretože sa pri nej využíva špeciálny olej.

Ste si vedomí toho, že vaša imunita je oslabená? Áno, aj v tomto prípade ju môžete posilniť napríklad relaxačnou masážou, pri ktorej sa telo masíruje olejmi s výťažkami ihličnanov. Dámy dozaista ocenia to, že masáž sa pozitívne odzrkadlí i na ich pokožke. Veď z wellness pobytu má človek odísť nielen oddýchnutý, ale aj krajší.

Aké procedúry ešte stoja za vyskúšanie? Okrem masáží môžete v Grandhoteli Praha Tatranská Lomnica skúsiť aj zábaly. Jednotkou je hrejivý zábal na bolestivé kĺby s hrejivým ílom, ktorý detoxikuje telo a priaznivo vplýva aj na pokožku celého tela.

 

Autor fotografie:www.pixabay.com