DENNÍK RELAX - 4 kroky ako byť atraktívnejším pre nežnejšie pohlavie

4 kroky ako byť atraktívnejším pre nežnejšie pohlavie

Po čom ženy túžia? To je otázka, na ktorú sa muži snažia nájsť odpoveď stovky, ak nie tisícky rokov. Sú to neustále nové darčeky alebo peniaze? To by sme ženy priveľmi podceňovali, také jednoduché to nie je. Čo ich teda najviac zaujme?

Vodca nie je diktátor
Vodcovstvo môžeme definovať ako schopnosť poskytovať vedenie a smer. Pozor, nejde o kontrolu! Ženy túžia byť s niekým, kto ich bezpečne vedie, o diktátora však nemajú záujem. Je dôležité, aby poznali váš postoj k vzájomnému vzťahu a jeho smerovaniu. Individuálne pocity je občas treba zatlačiť do úzadia v prospech spoločného dobra. A pamätajte, že lídri veci nenechávajú rozpracované, ale dokončujú čo začali.

Vyberané spôsoby
Čo je horšie ako byť s človekom, ktorý neovláda dobré spôsoby? Ženy sú (väčšinou) jemné a citlivé a podľa toho by sa s nimi malo zaobchádzať. Nezáleží na tom či hovoríte so ženou prvý alebo päťdesiaty raz, či nosí farebné kontaktné šošovky alebo nie, zdvorilosť vždy bude hrať vo váš prospech. Dobré vychovanie môžete prejaviť rôzne: pri vstupe do budovy otvoríte a podržíte dvere, kým žena nevojde, nezačnete jesť skôr ako ona, venujete pozornosť jej tvári namiesto jej dekoltu a podobne.

Schopnosť počúvať
Nie je žiadnym tajomstvom, že ženy toho nahovoria viac ako muži (podľa výskumov ženy hovoria v priemere 20 000slov za deň, zatiaľ čo chlapi len 7000). Ak sa budete snažiť ženu „prehovoriť“, stanete sa jej konkurenciou. Naučte sa počúvať a hovoriť maximálne vecne a trefne. Pripravte sa na to, že potreby vzťahu sa budú časom meniť, preto je dôležité tieto zmeny správne odkomunikovať. Vyberajte slová múdro, veď nakoniec menej môže byť viac, no nie?

Spontánnosť a dobrodružnosť
Ženy milujú mužov, ktorí sa neboja skúšať nové veci. Muži sú totiž často škatuľkovaní ako stvorenia, ktoré milujú zvyky a rutinu. Vy taký byť nemusíte. Veľký risk nie je treba, stačí malé dobrodružstvo či prijatie novej výzvy – napríklad ak miesto okuliarov začnete nosiť kontaktné šoškovy. Bude jej s vami lepšie ak občas skočíte vyskúšať jedlo v novej reštaurácii, budete spoznávať nové miesta či riešiť nové koníčky.

Autor fotografie:www.pixabay.com