Žolík Urgela rozhodol o víťazstve Myjavy

MYJAVA, 22. 3. 2014 – Po prekonaní virózy, ktorá spôsobila preloženie duelu so Zlatými Moravcami a víťazstve 5 : 0 nad Novým Mestom nad Váhom počas týždňa nastúpili dnes kopaničiari na domácom ihrisku proti tímu z Banskej Bystrice. Myjavčania mali do dnešného dňa s vojakmi negatívnu bilanciu, keď s nimi prehrali doma 0 : 4 a na Štiavničkách 0 : 1. Mali teda motiváciu navyše, presadiť sa aj proti tomuto súperovi. A vyšlo im to...
Domáci futbalisti vstúpili do duelu od prvých minút aktívnejšie a prvá výraznejšia šanca sa zrodila v 5. minúte, keď po Danielovom centri hlavičkoval do sita Kosík, no Budinský loptu na poslednú chvíľu z brány vyškriabal a spred čiary ju hosťujúca obrana odkopla do bezpečia. Skóre sa však predsa menilo v 7. minúte. Danielov prízemný center z uhla prešiel až k vzdialenejšej žrdi, kde ju Kosík pohotovo usmernil za chrbát bystrického gólmana. Myjava – Banská Bystrica 1 : 0. V 17. minúte sa pokúšal zvýšiť vedenie prudkou strelou z asi 20 metrov Pekár, no tesne minul. V 20. minúte aktívny Daniel opäť pekne centroval do súperovej šestnástky, no lopta nestihla nájsť adresáta v čierno-bielom drese. V 29. minúte vyšiel hosťom brejk s prečíslením, tu však zapracoval domáci kapitán Černáček a loptu súperovi šikovne vypichol. Priamy kop spartakovcov v 30. minúte vyústil do rohového kopu, po ktorom tesne nad brvno svätyne hostí hlavičkoval Černáček. Vojaci sa do šestnástky domácich často nedostávali a ohroziť Solničku mohli len strelami z diaľky. V 34. minúte to skúšal Kliment a v 40. minúte Šesták. Obaja neúspešne. V 41. minúte si zopakovali spoluprácu Daniel s Kosíkom, ale druhý gól Spartaka z toho nebol. Pred prestávkou ešte predviedol peknú individuálnu akciu Daniel, ktorý obišiel dvoch obrancov hostí, ale mieril len tesne nad Budinského bránu.
Kým prvých 45. minút mali Myjavčania na trávniku mierne navrch, v druhej polovici hry už pôsobila hra oboch tímov vyrovnanejšie. V 52. minúte predviedli domáci peknú akciu, na konci ktorej stál Šulek, ale mieril vedľa. Rovnako aj Oršula v 58. minúte, ktorý zoči voči Budinskému trafil len bočnú sieť. V 64. minúte Šulek pri odkope od vlastnej brány trafil nešťastne Chriena a lopta skončila za Solničkovým chrbtom. Myjava – Banská Bystrica 1 : 1. V 73. minúte priťukol Pekár dopredu na Daniela, no brankár Dukly včasným vybehnutím gólu zabránil. O dve minúty na to sa vo veľkej šanci ocitol opäť Daniel, ale zblízka netrafil priestor troch žrdí. V 79. minúte nastúpil do hry miesto Oršulu Urgela a v 81. minúte sa už tešil z presného zásahu, keď zblízka zužitkoval Šulekovu prihrávku. Myjava – Banská Bystrica 2 : 1. Do konca stretnutia sa už stav nijako nezmenil, Myjava zlomila spomínanú vzájomnú negatívnu bilanciu a zdolala Banskú Bystricu. O týždeň sa predstaví na štadióne v Nitre, kde nastúpi proti zverencom svojho bývalého trénera Laca Hudeca.

Radúz Dorňák, tréner Spartak Myjava: „My sme mali z dnešného súpera rešpekt a nastupovali sme do zápasu s pokorou. Vedeli sme, že má svoju kvalitu a na slovenské podmienky neobvyklý spôsob hry. Preto sme sa od stredy dôkladne pripravovali na štandardné situácie, na ich prechod do útoku. Zápas bol vyrovnaný, mal kvalitu, mal tempo. My sme sa zasa veľmi nadreli na góly a dostali sme, už nie prvý raz, gól po hrubej chybe, tesne po aute. Ja si tohto víťazstva veľmi vážim, pretože ten zápas pokojne mohol skončiť nerozhodne alebo po nejakej chybe 1 : 2. Je to pre nás vzpruha a chuť do ďalšej roboty.“

Norbert Hrnčár, tréner FK Dukla Banská Bystrica: „Myslím, že to bol vyrovnaný zápas. Nám trošku chýbal dôraz v zakončení, aj keď sme sa dostali do šestnástky alebo pred šestnástku do prečíslenia, tak sme situácie zle riešili. Tým pádom sme málo ohrozili súperovu bránu. Nedotiahli sme dosť sľubne sa vyvíjajúcich šancí do gólového zakončenia. Ten záver je asi daň za neskúsenosť. Vzhľadom k zloženiu mužstva, ktoré je extrémne mladé, je to asi logický jav.“

Zostava Myjavy: Solnička – Siva (38. Kumančík), Černáček (K), Častulín, Šulek – Daniel, Pekár, Bruško T. (71. Duga), Marček, Oršula (80. Urgela) – Kosík

Zostava Banskej Bystrice: Budinský – Vajda, Nosko, Teixeira – Ľupták – Kliment, Chrien, Považanec (K) (63. Faško), Slančík – Rejdovian (58. Šovčík), Peňaška (88. Savić)

Góly: 7. Kosík, 81. Urgela – 64. Chrien

ŽK: 77. Daniel, 82. Urgela

Rozhodovali: Smolák – Balko, Petríček

Návštevnosť: 1353 divákov