Zariaďte si terasu prakticky a moderne

Po náročnom dni každému z nás dobre padne oddych na svojom gauči, či posteli. Počas letných mesiacov trávime pochopiteľne viac času v exteriéri a preto oddychujeme najviac buď na záhrade, na balkóne, či na terase.

Ak patríte k tým šťastným, ktorí majú vlastnú terasu, poradíme vám, ako si zariadiť terasu prakticky a moderne.

Nechajte vyniknúť drevo

Drevo ako prírodný materiál by mal byť nielen súčasťou interiérových priestorov, ale aj exteriéru. Ak teda plánujete kompletne prerábať terasu, dajte si vyhotoviť z dreva nielen podlahu, ale aj drevené zastrešenie. Práve takýmto spôsobom necháte vyniknúť drevo, lebo bude hlavným materiálom, ktorý bude použitý na terase. Keď k nemu krásne doladíte napríklad ratanový nábytok z pravého ratanu, nič viac okrem záhradných textilných doplnkov nebudete potrebovať.
Nezabúdajte ale kúpiť aj kvalitnú ochranu na drevo. Keďže drevo bude vystavované vonkajším podmienkam (vetru, dažďu, slnku, snehu), je potrebné ju používať.

Ľanové deky a obliečky na dekoračné vankúše z ľanu

Ľan je skvelý materiál a odporúča sa nosiť najmä v lete. Môžete ho ale využiť aj pri zariaďovaní terasy. Ak si chcete terasu zariadiť prakticky a moderne, nebojte sa siahnuť po ľanových obliečkach na dekoračné vankúše, či po ľanových dekách. Ľan má termoregulačné vlastnosti a v lete vás bude príjemne chladiť. V zime vás zase príjemne zahreje a práve preto je vhodný na terasu. Odporúčame v klasickom svetlom prevedení (v béžovej, či svetlosivej farbe). Ľanové obliečky na vankúše môžu zdobiť prírodné záhradné motívy. Pri praní ale dodržiavajte pracie etikety. Tak ako drevo na terase budete chrániť krycou farbou na drevo, tak ľanové dekoračné prvky budete chrániť tak, že ich budete šetrne prať. Vďaka tomu vám poslúžia roky.

Svetelná reťaz a lampáše

Aby ste si mohli vychutnávať chvíle na terase aj po zotmení, potrebujete svetlo. Môžete si na terasu zakomponovať svetelnú reťaz, ale nezabúdajte aj na lampáše. Tie vám pekne ukážu aj ako dekorácia.