Ako vyčistiť fasádu domu?

Ako vyčistiť fasádu domu?

Trápi vás znečistený exteriér domu, s ktorým si neviete dať rady? Nepúšťajte sa ihneď do rekonštrukcie či maľovania. Existuje aj oveľa ekonomickejšie a častokrát efektívnejšie riešenie, ktorým je profesionálne čistenie fasád. Pýtate sa, ako vyčistiť fasádu domu jednoducho a efektívne? Odpoveď nájdete v tomto článku.

Zistite, či je čistenie fasády vhodným riešením aj pre váš dom

Ešte predtým, než začnete zvažovať možnosti, ako vyčistiť fasádu domu, dôkladne skontrolujte jej stav. Nesmú sa na nej objavovať žiadne trhliny ani praskliny a taktiež na žiadnom mieste nesmie opadávať omietka. Ak je v dobrom stave, nezáleží na tom, ako veľmi je znečistená. Či už sa na nej nachádzajú bežné nečistoty alebo dokonca riasy a plesne, profesionálne čistenie fasád si s tým poradí.

Chcete si fasádu vyčistiť svojpomocne? Na toto by ste mali myslieť...

Prvou možnosťou, ako vyčistiť fasádu domu, je svojpomocné čistenie fasády wapkou. Ak premýšľate nad tým, že by ste to vyskúšali, mali by ste vopred myslieť na niekoľko dôležitých vecí.

  •   Aký čistič fasád je vhodný pre váš typ omietky?
  •   Ako zabezpečíte, aby boli aj ťažko dostupné miesta dokonale čisté?
  •   Čo urobíte s odpadovou vodou, ktorá pri umývaní vznikne?
  •   Viete, aký tlak a aká vzdialenosť sú vhodné pre čistenie fasády, aby ste ju nepoškodili a zároveň ju vyčistili do hĺbky?
  •   Ako zabezpečíte dlhodobú ochranu, aby ste celý proces nemuseli opakovať znova už o niekoľko mesiacov?

Ako vyčistiť fasádu domu naozaj dôkladne a zároveň šetrne?

Ak si nie ste istý odpoveďami na tieto otázky alebo si len jednoducho chcete ušetriť čas aj starosti, odporúčame vám obrátiť sa na profesionálnu firmu, ktorá poskytuje čistenie fasád. Profesionálna firma bude presne vedieť, aký čistič na fasádu potrebujete a ako vyčistiť fasádu domu tak, aby bola čistá aj v hĺbke pórov, no nepoškodila sa. Skutočne kvalitná firma sa postará tiež o likvidáciu odpadovej vody či aplikáciu ochranného prípravku, ktorého úlohou je zabezpečiť, aby vaša fasáda zostala čistá minimálne ďalších 5 rokov.