Zanedbaný pozemok. Čo s ním?

Zanedbaný pozemok. Čo s ním?

O tom, že zanedbaný pozemok môže spôsobovať problémy nielen jeho majiteľovi, ale aj majiteľom susedných nehnuteľností, niet pochýb. Ťažkosti spôsobujú prerastajúce dreviny, ale aj množstvo zvierat, ktoré sa v takejto „džungli“ radi usídlia. Čo so zanedbaným pozemkom, ak ste jeho majiteľom alebo ho plánujete kúpiť?
Keď sa o pozemok nik nestará...
Dôvodov, prečo sa o pozemok majitelia nestarajú, môže byť viacero. Môže ísť o nechcené dedičstvo alebo nezhody medzi spoluvlastníkmi pozemku, ktoré bránia jeho užívaniu. Často sa tiež stáva, že majiteľ pozemku býva ďaleko a starať sa oň jednoducho nemá čas. Takýto pozemok je mu v konečnom dôsledku na príťaž. No kupci sa nehrnú, keďže je pozemok prerastený náletovými drevinami a zanedbaný.
Je to aj váš prípad? Ste vlastníkom zanedbaného pozemku, ktorý by ste chceli predať? Alebo naopak, vyhliadli ste si takýto pozemok, no obávate sa, či to bude dobrá investícia? Riešenie existuje. Pozemok si môžete veľmi jednoducho nechať vyčistiť. A napokon možno predať za veľmi dobrú cenu. Prípadne ho kúpiť a postaviť na ňom svoj vysnívaný rodinný dom.
Odstraňovanie náletových drevín a čistenie pozemku
Ak by ste niečo také mali robiť svojpomocne, potrebovali by ste veľa času, partiu pomocníkov a najmä dobré vybavenie a pracovné nástroje. Že na to nemáte čas a energiu? Riešením je objednať si službu čistenia pozemkov. Špecializovaná firma Green Climber, ktorá má všetko potrebné vybavenie, za vás túto ťažkú prácu urobí. Stačí si objednať jej komplexné služby, ktoré zahŕňajú:
    • Príprava žiadostí. Ak je na pozemku potrebné odstraňovanie náletových drevín s obvodom nad 40 cm, je potrebné v zmysle zákona povolenie na výrub.
    • Obhliadka pozemku a určenie prác.
    • Čistenie pozemku. Zahŕňa nielen odstraňovanie náletových drevín, ale podľa požiadaviek klientov napríklad aj kosenie, mulčovanie, či prípravu pozemku na založenie trávnika.
    • Spracovanie drevín. Odstraňovanie kmeňov drevín alebo ich zafrézovanie, štiepkovanie a drvenie drevín lesníckou frézou.
Nech už je váš pozemok v akomkoľvek stave, Green Climber sa postará o to, aby bol dokonale vyčistený a pripravený na predaj, prípadne na výstavbu.