Hygge kúpeľňa: Inšpirujte sa škandinávskym štýlom

Hygge kúpeľňa: Inšpirujte sa škandinávskym štýlom

Máte radi jednoduché čisté línie, moderné dizajnové kúsky a prírodné materiály? Potom sa vám iste zapáči škandinávsky štýl, ktorý sa v posledných rokoch teší obzvlášť veľkej popularite. A niet divu - interiér naplní ľahkosťou, vzdušnosťou, ale zároveň pôsobí tiež veľmi útulne. Možno ho zakomponovať do celého bytu či domu, a to vrátane kúpeľní, predsiení aj ďalších miestností, na ktoré sa občas trochu zabúda. Škandinávsky štýl vie byť krásny aj praktický, a preto je vyhľadávaným dizajnom aj pre moderné kúpeľne.
Severský prístup k životu zhŕňa slovo „hygge“ - dánsky a nórsky výraz pre pokoj a umenie nájsť si v každom okamihu niečo krásne. To sa premieta aj v samotnom škandinávskom dizajne, ktorému dominujú neutrálne jemné farby. Biela, béžová, svetlá šedá a ďalšie podobné odtiene bývajú základom škandinávskych interiérov. Ich prirodzenú krásu tiež podčiarkujú prírodné materiály, ktoré sú pre tento štýl typické - od dreva, kameňa, až po vlnu či ľan. Zemité tóny a odtiene bielej sa v kúpeľni premietajú do výberu dlažby a obkladov, ale tiež do dekoru kúpeľňových skriniek a sanity.
Pri zariaďovaní kúpeľne inšpirovanej škandinávskym štýlom je potrebné pamätať na to, že ho charakterizuje minimalizmus a čisté línie. Vzhľadom k tomu, že by kúpeľňa mala byť predovšetkým funkčná, je práve minimalistické vybavenie jeho veľkou prednosťou. Uľahčí vám upratovanie a prípadné doplnky v podobe uterákov či koberčekov skvele vyniknú. Vzhľadom k tomu, že severania si nepotrpia na nápadné doplnky a vystavené predmety, všetky potrebné kúpeľňové vybavenia majú uložené v skrinkách, pričom sú hneď po ruke, ale zároveň ukryté pred zrakmi návštev. Pri zariaďovaní kúpeľne teda myslite na to, aby ste v nej mali dostatok priestoru pre čistiace prostriedky, uteráky, náhradné šampóny, mydlá a všetky nevyhnutnosti, bez ktorých sa v kúpeľni skrátka nezaobídete.
Kúpeľňový nábytok Milano
Zostava nábytku Milano vás zaujme neobvyklým minimalistickým dizajnom, ktorý kombinuje biely mat a divoký dub Wotan, čo skvele vyzdvihuje krásu škandinávskych kúpeľní. Nábytok navyše disponuje množstvom úložného miesta, ktoré ocení snáď každá domácnosť. Je súčasťou systému variabilného nábytku, a tak môžete ľahko zladiť kúpeľňu aj s ďalšími časťami bytu či domu.Kúpeľňový nábytok Bay
Že je škandinávsky štýl len biela farba a sem - tam sa objaví šedý odtieň alebo drevo? To už dávno nie je pravda. Aj škandinávsky štýl umožňuje odvážnejšiu voľbu materiálov. Kúpeľňový nábytok Bay využíva hladké línie v duchu minimalizmu, ale pozostáva z originálnej kombinácie dreva riviera a imitácie šedého betónu. Nábytok obzvlášť vynikne na svetlých obkladoch. Pretože je jeho dekor výraznejší, oplatí sa ho kombinovať skôr s jemnými neutrálnymi farbami a doplnkami.


Kôš na bielizeň Elena
Pri kúpeľni je na prvom mieste praktickosť. Všetky veci, bez ktorých sa v kúpeľni nezaobídete, by ale mali mať svoje miesto. To platí aj pre špinavé oblečenie. Elegantný a  vysoko funkčný – to je kôš na bielizeň Elena. Kombinácia bambusového dreva a šedej textílie tvoria zaujímavú a pritom nenápadnú dvojicu. Vďaka použitým prírodným tónom skvele zapadne do interiéru, a to nielen do kúpeľne v severskom štýle. Cena koša na bielizeň Elena je 25,90 €.

Zdroj: www.asko.sk.