Vyberte si pohodlný matrac

Pohodlný matrac je snom mnohých ľudí. Ukazovatele mäkkosti úzko súvisia s úrovňou jeho pohodlia, pocitmi, ktoré matrac dodáva telu. Túžba kúpiť si mäkký ortopedický matrac musí byť primeraná vášmu zdravotnému stavu. Keď má kupujúci patologické stavy pohybového aparátu, chrbtice, kĺbov, výberu matraca treba venovať zvýšenú pozornosť.

O dôležitých vlastnostiach mäkkých matracov

Existujú rôzne kritériá, podľa ktorých sa kvalita matraca hodnotí. Najdôležitejšou z nich je vlastnosť matracov opakovať obrysy tela odpočívajúceho človeka, prispôsobiť sa hmotnosti a teplotnej záťaži tela.

Matrac by mal byť praktický, pohodlný pri každodennom používaní. Treba mať na pamäti, že všetci ľudia sú iní: pre jedného sú vhodné určité ukazovatele mäkkosti matraca a pre iného naopak. Nemali by ste zabúdať na zvláštnosti vašej postavy, zvyk zaujať určité pozície počas spánku.

Existuje niekoľko ďalších parametrov, ktoré vám pomôžu vybrať ten správny mäkký ortopedický matrac:

  • veková kategória spotrebiteľa;
  • jeho hmotnosť;
  • vlastnosti charakteru.

Každý z týchto bodov je dôležitý pri výbere matraca.

Mäkký matrac: na zdraví záleží!

Bolesti kĺbov a chrbta zoslabnú, ak si vyberiete správny mäkký ortopedický matrac. Rovnaký produkt sa bude vyžadovať pre ľudí, ktorí nedávno podstúpili operáciu. Po nej si telo vyžaduje tie najšetrnejšie podmienky. Prostredie, v ktorom sa tehotná žena nachádza, priamo ovplyvňuje zdravie jej i plodu.

Mäkký latexový matrac poskytne nastávajúcej mamičke pohodlie, zníži bolesti v krížovej oblasti, dopraje pokojný spánok a pomôže zbaviť sa stresových stavov. Nákup takéhoto produktu príbuznými je prejavom skutočnej starostlivosti o ňu a dieťa.

Výrobca matracov Benab predstavuje rôzne modely mäkkých ortopedických matracov. Indikátory mäkkosti výrobkov súvisia s kvalitou použitých plnív. Hrúbka matracov, prítomnosť či absencia pružín v nich nie je až taká zásadná záležitosť.

Najprv musíte zistiť, aké materiály sa používajú ako plnivá. Objemová štruktúra materiálov je dôležitým kritériom. Poskytuje veciam jemnosť, pružnosť, schopnosť prispôsobiť sa vlastnostiam tela. Najpopulárnejšími materiálmi sú rôzne druhy prírodného, umelého latexu. Pri výrobe matracových výplní sa používa bavlna, ovčia vlna merino. Nemenej populárne sú holofiber, polyuretánová pena.