Ako na zariaďovanie bytu?

Či už ste sa presťahovali do bytu alebo do rodinného domu čaká vás zariaďovanie domácnosti. Je jedno či chcete zariadiť novostavbu alebo starší byt, zariaďovanie domácnosti sa môže stať pre vás nočnou morou. Poradíme vám ako na to bez stresu a v pokoji.

Štýl bývanie

Dopredu by ste mali vedieť v akom štýle bude váš byt zariadený. Ak máte problém a neviete aký štýl sa vám páči stačí si len prezrieť katalógy a vybrať si, Berte pritom ohľad aj na praktickosť a účel. Boho štýl sa vám môže páčiť, ale ak máte malé deti, ktoré stále pobehujú alebo psíka môže sa stať, že vám časť nábytku alebo doplnkov zničia.
Ak svoj štýl už máte vybratý zamerajte sa naň pri výbere obkladov na stenu, podlahy, nábytku a doplnkov. Štýl nie je potrebné presne dodržiavať ale dá vám výborný základ na to ako začať so zariaďovaním.

Nábytok

Ak si prezriete byty v Bratislave alebo inom meste nájdete v nich vždy základné typy nábytku. V kuchyni to je kuchynská linka a jedálenský stôl, v obývacej izbe sedačka a skrinky a v spálni posteľ. Bez týchto kúskov nábytku sa v domácnosti jednoducho nezaobídete. Zbytočne to ale nepreháňajte. Ide o pomerne veľké kusy, ktoré zaberú veľa miesta. Hneď ako máte základný nábytok v byte môžete uvažovať nad ďalšími kúskami (ak sa zmestia do bytu).

Dekorácie a doplnky

Dekoráciami a doplnkami môžete najlepšie vyjadriť svoj štýl a osobnosť. Je dobré ak doplnky ladia so zariadením miestnosti. Poličky, nočné stolíky, stojaca lampa, koberce alebo závesy sú doplnky, ktoré nie len že doladia štýl domácnosti ale zároveň ich aj využijete.

Elektronika

Ako poslednú vyberajte elektroniku. Televízor, vysávač a mikrovlnná rúra sú bežnou výbavou, ktorú by ste mali mať. Ďalšie elektrospotrebiče vyberajte v závislosti od toho koľko financií vám na to zostalo. Môžete si zaobstarať aj robotický vysávač, kávovar alebo umývačku riadu. Výber je len na vás.

Výhodnejšie je zariaďovanie novostavby, kde nebudete ovplyvnení štýlom zariadenia predchádzajúceho majiteľa. Projekt Danubius je v tomto smere ideálnou voľbou. Už pri obhliadke bytu môžete rozmýšľať kam dáte posteľ, kde umiestnite sedačku a akú kuchynskú linku si zaobstaráte.

Zdroj foto: freepik.com, finep.sk