Ideálna klimatizácia pre prácu v kancelárii

Veľká časť spoločnosti pracuje v kanceláriách a trávi tam väčšinu svojho života a vďaka tomu, že moderné kancelárske priestory v Trnave, Nitre a okolí sú vybavené klimatizáciou, pracovné podmienky sa v nich spríjemňujú a práca sa stáva produktívnejšou.

Najčastejšie sa pre kancelárie využívajú takzvané multi split klimatizácie. Takéto systémy pozostávajú z dvoch blokov: vonkajšieho, ktorý je zobrazený na prednej stene domu, a vnútorného, ktorý je pripevnený priamo k miestnosti. Táto voľba je spôsobená skutočnosťou, že tieto delené systémy sú nielen efektívne, ale počas prevádzky nevytvárajú nadmerný hluk. Absencia nadmerného hluku znižuje úroveň stresu zamestnancov a pomáha im sústrediť sa na úlohy. Aj kancelárie firiem v Trnave či Nitre často využívajú klimatizačný systém - multisplit, čiže do systému je možné pripojiť ďalšie jednotky. Je to veľmi ekonomické a ziskové.

Do kancelárskych priestorov v Trnave odporúčame zvoliť invertorové klimatizácie, ktoré umožňujú optimálne nastavenie výkonu. Ostatné fungujú len v dvoch režimoch: zapnuté a vypnuté a fungujú len pri výkone nastavenom výrobcom. Invertorové klimatizácie sú tiež ekologickejšie a ekonomickejšie, pretože majú dlhšiu životnosť.

Činnosť invertorovej klimatizácie možno prirovnať k činnosti motora automobilu. Motor so stredným výkonom spotrebuje menej paliva ako motor s vysokým výkonom, a to aj pri nízkych otáčkach.

Najobľúbenejšou klimatizáciou do veľkej kancelárie môžeme nazvať model VIVAX M-Design ACP-24CH70AEMI od firmy Lacna Klima. Umožňuje chladiť/vykurovať miestnosti v rozsahu 70-130 m3. Delená klimatizácia VIVAX M-Design má v porovnaní so svojimi náprotivkami výkonnejšiu funkčnosť, a preto poskytuje viac príležitostí. Áno, táto klimatizácia je vybavená 3D invertorovou technológiou, ktorá umožňuje výrazne ušetriť elektrickú energiu, a teda aj finančné náklady. Klimatizácia disponuje Wi-Fi pripojením, ktoré poskytuje komfort pri riadení. Ak dôjde k poruche, VIVAX M-Design automaticky vykoná autodiagnostiku. Táto klimatizácia je tiež vybavená digitálnym displejom, má 12 rýchlostí ventilátora a funkciu Turbo pre zrýchlený efekt. Okrem toho VIVAX M-Design dokáže zlepšiť zdravie, pretože má dvojitý odvod kondenzátu a samočistenie - vďaka tejto funkcii sa zničia baktérie, ktoré sa dostali dovnútra, čím sa zabráni ich vstupu do miestnosti a vzduch bude čistejší a čerstvejšie.