Vyberáte materiál schodišťa nového domu? Zvažovali ste už drevo?

Ak sa aj napriek trendu bungalovov rozhodnete postaviť si viacpodlažný dom, budete pochopiteľne potrebovať schodište. Otázkou však je, z čoho by malo byť vyrobené?

Samonosné drevené schodištia sú krásne a kvalitné

V minulosti boli často schodištia rodinných domov niekde „zastrčené“, aby ich príliš nebolo vidno a nekazili tak dojem z interiéru. To však dávno neplatí, veď aj schodište môže byť krásnym dizajnovým prvkom interiéru. Obzvlášť, keď je z dreva.

V modernej výrobe drevených schodov vám dokážu navrhnúť a zrealizovať rôzne typy schodíšť na mieru. A to nielen, čo sa týka dizajnu, ale pomôžu vám aj pri výbere správneho typu dreva na túto realizáciu.

Drevené schodištia sa naviac vyznačujú vysokou kvalitou, stabilitou a aj dlhou životnosťou. A to bez ohľadu na to, či pôjde o priamočiare, zmiešanočiare, zakrivené, alebo kombinované schodište. Vaša spokojnosť bude zaručená.

Drevo je skvelé aj ako obklad betónového schodišta

Aj napriek nesporným dizajnovým a funkčným kvalitám samonosných drevených schodíšť nie sú pre každého ideálnou voľbou. Niekde sa jednoducho viac hodí betónové schodište a áno, niektorí ľudia majú voči drevenej konštrukcii (neopodstatnené) predsudky.

Ak však stále chcete aspoň sčasti použiť na svojom schodišti drevo, sú tu pre vás drevené nášľapy na schody. Mimochodom, takéto drevené obklady schodíšť sú vhodné aj pre renovácie už existujúcich schodíšť, ktorým ich majiteľ zatúži dať nový, exkluzívnejší dizajn.

Prečo pri obklade schodišťa použiť radšej drevo a nie napríklad dlažbu? Drevo je v porovnaní s dlažbou veľmi dobre tvarovateľné, čo uľahčí samotné obkladanie, ale má výhody aj z hľadiska „používania“. Drevo je pocitovo teplejšie a príjemnejšie aj ak naň stúpite s bosou nohou. A aj keď vzhľad je subjektívna záležitosť, sme presvedčení, že drevo v tomto prípade vyzerá jednoducho lepšie.