Rok 2023 bude v bývaní patriť vintage štýlu

Ak sa chcete riadiť podľa najnovších trendov, tento rok budú bytovým doplnkom dominovať prírodné farby a materiály, či dokonca minimalizmus. Ako ideálne všetky tieto prvky skombinovať tak, aby ste si doma vytvorili dokonalú oázu pokoja?

Ak chcete byť skutočne obklopení prírodou, siahnite po drevených materiáloch, ktoré priestor príjemne zútulnia a zateplia. Aj tu ale treba dávať pozor na to, ktoré druhy dreva a v akom počte kombinujete. Vyberte si maximálne jeden alebo dva varianty a k nim potom môžete doladiť dekorácie a ostatné doplnky v bielej farbe či v zemitých odtieňoch.

 

Zdroj: KIK

Na detailoch záleží

Tak napríklad textílie a drobné dekorácie sú síce len detailom v celej miestnosti, ale na striedmom podklade môže najviac vyniknúť práve ich výrazná štruktúra, ktorá dodá celej izbe svoju osobitosť, hĺbku a originalitu. Koberce, vankúše alebo závesy v kakaovej či karamelovej farbe zas prinesú do vašej izby štýlový kontrast. Ani tento rok by nemala v interiéroch chýbať zeleň. Čím viac rastlín, tým lepšie pre vašu duševnú pohodu. Vďaka nim bude miestnosť pôsobiť harmonicky.

Nebojte sa experimentovať

Neurobíte krok vedľa, ak sa rozhodnete pre vzorované tapety. Čím nečakanejšie miesto si vytapetujete, tým bude váš domov originálnejší. Preto sa nebojte použiť tapety na nábytok, dvere alebo čokoľvek, kde sa vám to bude hodiť. Stenám zase môžete dať nový vzhľad aj vďaka fotografiám alebo policiam s minimalistickými dekoratívnymi kúskami. Spomienková stena nielenže vyplní prázdny a fádny priestor, ale vytvorí mimoriadnu atmosféru a vy sa tak budete zakaždým, keď vstúpite do miestnosti cítiť skutočne ako doma.

Zdroj: ASKO