Všetky profesijné moduly pre CAD programy v jednom komplete

Všetky profesijné moduly pre CAD programy v jednom komplete

Profesijné moduly CAD programov sú špecializované pre využitie v rámci konkrétnych povolaní. Ich význam spočíva najmä v zjednodušení jednotlivých činností, vďaka čomu vám bežná práca zaberie menej času, pričom to neovplyvní kvalitu vášho výstupu. Aké profesijné moduly ponúka GstarCAD a ako je možné si ich zakúpiť? Čo je balíček Suite a oplatí sa do neho investovať?

Predstavenie jednotlivých profesijných modulov

GstarCAD ponúka dva základné programy – GstarCAD Standard a GstarCad Professional. Obidve tieto varianty predstavujú program na technické kreslenie, ktorý je cenovo dostupný a pritom poskytuje vysokokvalitné služby. Ušetrí vám tak čas aj peniaze pri bežnom technickom kreslení. Okrem toho však GstarCAD poskytuje možnosť využívať profi moduly s profesijným zameraním. Svojím vzhľadom sa ale nápadne podobajú na klasický AutoCAD LT.

Prvým profi modulom, ktorý GstarCAD ponúka pre jednotlivé CAD programy je CADprofi Architectural. Tento nadstavbový modul je vhodný predovšetkým pre architektov, prípadne pre stavebnú dokumentáciu. Dá sa jednoducho spárovať s CAD programom, pričom disponuje množstvom funkcií pre uľahčenie kreslenia stavebných výkresov. Napríklad môžete využívať architektonické, či stavebné kótovanie alebo používať rozsiahlu knižnicu okien, dverí, zariaďovacích predmetov, či typizovaných zariadení.

Ďalším profesijným modulom je CADprofi Electrical. Táto profesijná nadstavba umožňuje omnoho efektívnejšie kreslenie elektrotechnickej dokumentácie. Využíva sa predovšetkým na konštrukciu zložitých elektrických, svetelných, či telekomunikačných zariadení. Aj tento modul obsahuje niekoľko uľahčujúcich doplnkov, medzi ktoré patria napríklad symboly koordinované s medzinárodnými normami. Rovnako je prostredníctvom tohto modulu okrem iného možné jednoducho kresliť drôty a elektroinštalačné kanály.

CADprofi Mechanical je ďalšia nadstavba pre 2d CAD programy, ktorá sa využíva pri kreslení konštrukčnej alebo výrobnej dokumentácie. Nadstavba je ideálna pre návrhy v strojárstve, pričom disponuje širokým spektrom normalizovaných dielov ako sú skrutky, matice, pružiny, ložiská, oceľové profily a tak ďalej. V rámci tohto modulu sa jednoducho dajú kresliť aj schémy pre pneumatiku a hydrauliku.

Posledným CADprofi modulom, ktorý môže váš program na technické kreslenie posunúť na vyššiu úroveň je CADprofi HVAC&Piping. Tento modul je ideálny pre efektívne zakresľovanie technických výkresov a projektovanie technického zabezpečenia pre jednotlivé budovy. Používa sa najmä pre odvetvia ako klimatizácia, ventilácia, kúrenie, či vedenie potrubí a iných technologických zariadení.

Balíček Suite – profesionalita v jednej výhodnej ponuke

Základnú výhodu profi modulov predstavuje  ich personalizácia vzhľadom na výkon konkrétnych typov povolaní. Vďaka ich použitiu je možné tvoriť omnoho kvalitnejšie výsledné projekty, ktoré budú hotové v kratšej dobe.
Balíček Suite zhŕňa všetky 4 profi moduly do jedného. Môžete si ho zakúpiť v jednej sade a využívať tak rôzne profesijné moduly aj s jednotlivými knižnicami a naplno využívať ich benefity. AutoCAD cena sama o sebe je pomerne vysoká a pritom je možné plnohodnotne tento program nahradiť aj lacnejšími alternatívami s rovnakým pracovným prostredím a množstvom doplňujúcich funkcií.

Technické kreslenie patrí medzi populárne spôsoby plánovania, projektovania a navrhovania. CAD programy samé o sebe sú veľmi populárne, pretože technické kreslenie uľahčujú, ale pritom zvyšujú jeho kvalitu a aj estetické prevedenie. Vedieť ovládať niektorý z týchto programov je veľmi prínosné, pretože to zvyšuje vašu kvalifikáciu a otvára obzory pre ďalšie úlohy.