• 27.06.2022

Prečo vyskúšať drevené puzzle?

Ako si vyskladať lepšiu budúcnosť? Zaručené tipy na to neexistujú, ale jednou z možností je hravý a pozitívny prístup k životu. Hra patrí taktiež k širším pojmom, zhmotniť sa dá aj bežnou skladačkou. Takmer všetkých nás sprevádzalo detstvom puzzle. Našťastie, dnes sa opätovne môžeme k nemu vrátiť, ale už vo vylepšenej a skvalitnenej podobe. Predstavujeme vám drevené puzzle a jeho výhody!

Najviac si vážime to, čo si sami vytvárame  

Tak je tomu aj v procese skladania puzzle. Vo všeobecnosti tieto skladačky priaznivo vplývajú na sústredenosť, rozvoj pamäte, na flexibilitu, racionálne uvažovanie a rýchle reakcie. V dnešnom svete má puzzle jednu ohromnú prednosť pred inými voľnočasovými záľubami. Až tak nevymedzuje ľudí podľa veku, práve naopak, podnecuje ich k lepšej efektivite a produktívnejšej hre v rámci záujmových skupín alebo členov jednej domácnosti.

Jednoduché a zároveň také kvalitné  

Tieto dvojaké vlastnosti ponúkajú práve drevené puzzle. Prináša trvácny, ľahko rozpoznateľný prírodný materiál. Možno ho opakovane používať roky. Drevo nepatrí k tak flexibilným a ohýbateľným prvkom ako napr. plast. Vkladanie dielikov prebieha plynulejšie, pri zapájaní nie sú potrebné dodatočné úpravy.

V koncepte hračiek aj tak ide o jednoduché a o to zaujímavejšie modely. Puzzle zaraďujeme k tým, s ktorými sa pracuje jedným vymedzeným spôsobom. A nás to ešte viac núti zapájať predstavivosť, hľadať nové spôsoby a kombinácie.

Výrazné na pohľad aj dotyk

Každý, kto už skladal drevené puzzle, potvrdzuje jeho zážitkovosť a umeleckosť. Jednotlivé dieliky sú jemné, nepodliehajú tak mechanickým poškodeniam ako tradičné modely. Vo výslednom procese sa obraz mení v živel, komunikuje s prírodou a zároveň zútulňuje každý všedný priestor. A ako na všetkom „živom“, tak aj na drevenom puzzle sú farby emóciami a emócie v niekoľkých odtieňoch a príbehoch, ktoré môžete zohnať na Coolarts.sk v magickom svete zábavy pre všetkých!