Víťazná rozlúčka so starým rokom

Prvá tretina posledného zápasu  v kalendárnom roku prebiehala vo sviatočnom tempe s minimom šancí. Za domácich mohol otvoriť skóre Románek, Zima ho ale vychytal. Neuspel ani Pupák, ktorý netrafil z dobrej pozície bránu. Na prešovskej strane vážnejšie ohrozili Fumača iba Kövér strelou v presilovke a na konci tretiny aj Kubus, ale domáci brankár puk za svoj chrbát nepustil.

Do druhej tretiny vyšli domáci odhodlaní otvoriť skóre, čo sa im aj takmer podarilo po presilovkových šanciach Kolníka Gálika. Na druhej strane odpovedal aktívny Kubus strelou do brankára. V polovici stretnutia v strednom pásme vybojoval puk Gálik, potiahol si ho do útočnej zóny a nechytateľnou strelou do vinkla načal hostí. Od tohto momentu sa stretnutie zlomilo, hostia znervózneli a spolu s nimi aj hlavný rozhodca Goga, ktorý v snahe udržať zápas pod kontrolou začal vylučovať. Pri jednej z presiloviek Piešťan pri signalizovanom vylúčení ďalšieho hosťujúceho hráča sa dostal k puku Románek a zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Pri následných protestoch hostí inkasoval brankár Zima trest do konca stretnutia a Piešťany výhodu päťminútovej presilovky. Zimov náhradník Mišura však vydržal bez gólu len minútu do momentu, keď ho prestrelil Chylo. Piešťany z tlaku mohli vyťažiť aj viac, lenže Peško, ani Klčo sa nepresadili.

Skoro celú prvú polovicu tretej časti hry hrali Prešovčania v presile, ale dnes vynikajúci Fumač nepustil za chrbát najskôr Piskurovu strelu od modrej, potom vychytal aj Kubusa  a nakoniec si poradil aj so Cmorejovom šancou. Po nepremenených šanciach prišiel trest, keď mali domáci možnosť hrať dvojnásobnú presilovku a po výbornej kombinácii Grmana Holovičom sa perfektne presadil Chylo a strelil svoj druhý gól v zápase. Hostia mohli okamžite odpovedať, ale Cmorejovu strelu po Komovej prihrávke perfektne zastavil. Bodku za stretnutím mohol dať Pupák, ale namiesto tvrdej strely spomedzi kruhov volil prihrávku na Barana, toho však Mišura vychytal. Piešťany sa tak s kalendárnym rokom rozlúčili a zaslúženým víťazstvom v dobrom zápase.

ŠHK 37 Piešťany - HC Prešov 07 4:0 (0:0,3:0,1:0)

Góly: 30:19 Gálik, 35:47 Románek (Peško), 37:00 Chylo (Holovič, Kalafút), 50:09 Chylo (Holovič, Grman)

ŠHK 37 Piešťany: Fumač - Kolník, Poláček, Bučka, Macháč, Kalafút, Grman, Kopejtko, Vrána - Gálik, Baran, Pupák, Románek, Peško, Haring, Rybárik, Holovič, Chylo, Rosa, Učeň, Klčo

HC Prešov 07: Zima (36. Mišura) - Hopkovič, Koma, Piskura, Sabol, Reismüller, Šiška, Hruška - Zavacký, Kubus, Raček, Michalica, Pavličko, Kövér, Náhlik, Ulehla, Haas, Chovan, Kivader, Cmorej

Po vianočnej prestávke odohrajú Piešťany prvý zápas doma 4.1.2011 s Detvou.