• 22.12.2018

Víkendové pobyty ako vianočný darček sú hitom

Vianoce sú tu už o pár dní a mnohí z nás si lámu hlavu, čím potešiť svojich blízkych. Tieto sviatky by mali byť najmä o pohode, trávení času s rodinou a priateľmi, užívaní si spoločných chvíľ a akomsi spomalení sa po celoročnej hektike. Ak ešte stále pátrate, čo by nadchlo vašich milovaných, ideálnym tipom je venovať im zážitok, najlepšie spolu s vlastným časom – teda vybrať sa niekam s nimi. Darčekovú poukážku na pobyt navyše vybavíte online pár klikmi a krásne prekvapenie je pod stromčekom raz-dva.

Je stále náročnejšie zmysluplne obdarovať materiálnymi vecami, veď takmer „každý už všetko má“.  A tak je ideálnou voľbou darovať svojim drahým zážitok. Čas, ktorý spolu strávite, vzájomná blízkosť a spoločne vytvorené spomienky vám vynahradia uponáhľaný každodenný život a je to to najcennejšie, čo si navzájom môžete venovať.

Čaro zážitkových darčekov už objavujú aj Slováci. Najmä mladšia a stredná generácia čoraz viac chápe, že pre spokojný a naplnený život je okrem zmysluplnej práce a materiálneho zabezpečenia veľmi dôležité aj kvalitne tráviť voľný čas.

Podľa štúdie o slovenských mileniáloch* patrí medzi jednu z najobľúbenejších voľnočasových aktivít dnešných mileniálov (ľudí vo veku od 15 do 55 rokov) cestovanie. Nemusí to byť rovno dovolenka v zahraničí, poteší aj kratší, napríklad víkendový pobyt mimo domu. Podstatné je zmeniť prostredie, uniknúť rutine, zažiť niečo nové a ideálne aj urobiť niečo pre svoje zdravie. Pomáha nám to nabiť sa energiou, ktorú potrebujeme na zvládanie bežných povinností, otvára nové obzory a umožňuje venovať sa sebe a svojim blízkym.

Je jedno, či sa rozhodnete venovať zimným športom, prechádzkam v zasneženej prírode, zaplávať si v krytom bazéne alebo si oddýchnuť v saune, počas víkendového pobytu stihnete všetko a navyše sa o vás v postarajú a vy sa môžete nerušene venovať sebe a svojim blízkym.

Ak chcete zažiť príjemný víkend na Slovensku, vyberte sa na romantický Liptov. Rezort Gothal Liptovská Osada ponúka  ubytovanie v priestranných a útulných apartmánoch či v štýlových pohodlných chalupách, vodný svet s viacerými bazénmi, wellness so saunami a floatingom a bohatú výbavu pre športové vyžitie. Gothal má skvelú polohu pre nadšencov prírody, športu, turistiky, lyžovania, relaxu, zábavy aj kultúry, pretože leží neďaleko obľúbených lokalít ako Donovaly či Nízke Tatry.

Originálny darček na poslednú chvíľu zároveň vyriešite jednoducho a pohodlne online, bez nutnosti navštíviť kamenný obchod alebo nervózne čakať, či kuriér stihne doručiť darček pod stromček. V prípade, že sa inými darčekmi „netrafíte“ do vkusu obdarovaného, môžete navyše situáciu zachrániť darovaním pobytu po sviatkoch. Zima je pred nami a oddych si zaslúži každý.

* Štúdia o mileniáloch je založená na informáciách z veľkého kvantitatívneho prieskumu na vzorke 1149 respondentov v zložení mladší mileniáli (15-25 rokov), starší mileniáli (26-35 rokov) a príslušníci generácie X (36-55 rokov). Prieskum vznikol v spolupráci agentúry NMS Market Research a PR.Konektor.

 Foto: Gothal, Shutterstock