• 15.05.2019

Viedeň má svoje čaro nielen počas vianočných trhov

Viedeň, kozmopolitné mesto dýchajúce históriou, je situované iba pár kilometrov od slovenských hraníc. Turista tam nájde okrem pamätných miest aj rôzne zábavné turistické atrakcie. Väčšina z nich naozaj stojí za návštevu.

Mesto je vskutku grandiózne, veď predsa bolo niekdajšou pýchou Habsburgovcov. V súvislosti s Viedňou sa automaticky každému v mysli vybavia vianočné trhy, ale Viedeň nie je iba o trhoch. Vyberte sa na predĺžený víkend do hlavného mesta Rakúska a nasajte vôňu histórie aj počas leta.

Dom sv. Štefana

je grandiózna gotická stavba, ktorá dominuje celej Viedni. Koncentruje sa tu najväčší počet turistov. Dominantná je 136 metrov vysoká  veža, ktorá je symbolom Viedne spolu s Prátrom a zámkom Schönbrunn. Takmer na každej magnetke alebo pohľadnici ju možno vidieť. Jedinečná stavba láka milióny turistov ročne ako jedna z najvýznamnejších kresťanských pamiatok situovaných v Rakúsku.

Schönbrunn

patrí medzi najnavštevovanejšie pamiatky cisárskeho mesta, a dokonca kvôli svojej jedinečnosti, je so svojimi záhradami zapísaný aj do zoznamu UNESCO. Bývalé sídlo Habsburgovcov čaká na vašu návštevu a objavovanie aj so svojimi nádherne upravenými parkami. Pripomína malé parížske Versailles. Navštívte miesto, kde sa tvorili naše dejiny. Jedinečná pamiatka rozhodne stojí za pozretie, ak sa radi kocháte krásou historických skvostov, tak máte jedinečnú možnosť.

Dom motýľov

Ak si chcete pozrieť naživo tie najkrajšie farebné motýle na svete, rozhodne pre vás bude nezabudnuteľným zážitkom práve Dom motýľov. Môžete obdivovať krásu motýľov a aj ich ladné poletovanie po skleníkoch. Toľko farebnosti a krehkých stvorení pokope ste ešte asi nikde nevideli. Najmä pre deti je to príjemný zážitok, keď môžu naháňať motýliky a dosýtosti sa vyšantiť.

Albertina

Umelecké duše určite poteší návšteva Albertina. Je domovom diel mnohých významných umelcov ako napríklad R. Santiho, A. Dürera, ale aj Scholeho. Velikáni plátna ako Picasso, Da Vinci, alebo Rubens tiež čakajú na obdiv a vašu návštevu.

Práter

Zábavný park Práter postavili v priebehu 19. storočia. Najdôležitejšou atrakciou je Ruské koleso, ktoré poskytuje výhľad na celé mesto. Viedeň ako na dlani. Prater patrí k najlepším zábavným atrakciám v celom Rakúsku. Výlet je vhodný pre deti, mladých ľudí, ale aj starších ľudí s dušou dieťaťa. Nenájdete tam iba kolotoče, zábavné preliezky, ale aj strašidelné domy, bludiská a mnoho iného. Staňte sa opäť na chvíľku dieťaťom práve v Prátri.

Múzeum voskových figurín

Chcete sa poriadne zabaviť a Práter vám nestačil? Múzeum voskových figurín nesmie chýbať v žiadnom hlavnom meste. Ani Viedeň nie je výnimkou. V prípade nepriaznivého počasia môžete navštíviť práve toto múzeum. Nie je síce také veľké ako londýnske, ale nájdete tam skutočne významné osobnosti z histórie a aj zo súčasnosti, s ktorými sa môžete odfotografovať. V živej veľkosti na vás čakajú napríklad Mária Terézia, Albert Einstein, alebo aj mnohí slávni súčasní hollywoodski herci.

Graben

Pre mladých ľudí, ktorí túžia po zábave a diskotékach, je ulica Graben ako stvorená. Dostanete sa sem pohodlne MHD. Je tu situovaných množstvo barov, reštaurácii, kaviarničiek a super podnikov, v ktorých sa nikdy nebudete nudiť. Práve tu je možnosť zažiť pravý a netradičný rakúsky nočný život, kam neraz zavítajú aj svetové celebrity.

Viedeň je neopakovateľná v každom ročnom období, treba ju iba ochutnať.

Natalie