Vianočný darček? Inšpirujte sa!

Vianočný darček? Inšpirujte sa!

Hľadáte niečo nové, zaujímavé a netradičné pod vianočný stromček? Čo keby ste skúsili knihy pre uchovanie spomienok? Ide tu vlastne o obchodný zázrak: predávajú sa knihy, hoci ešte nie sú napísané:)

Kníh na uchovanie spomienok na prvé mesiace a roky života je mnoho – kupujú ich najmä rodičia, aby si zaznamenali prvé mesiace svojich detí. Ale toto je čosi iné a skvele vymyslené.

Knihy Babička, rozprávajDedko, rozprávaj sú ideálnym darčekom nielen na blížiace sa Vianoce, ale na akýkoľvek sviatok. Dokážu prepojiť starých rodičov s deťmi i vnúčatami, a po vyrozprávaní...či skôr v tomto prípade vypísaní svojich zážitkov sa v rodinnej knižnici objaví skutočne osobný životný príbeh.

Každý človek má totiž svoj príbeh a ten je najsilnejší a najzaujímavejší práve pre jeho najbližších. Kde máme svoje korene? Po kom sme? Čo prežili tí, ktorým vďačíme za to, že sme tu? Z čoho sa radovali a čo ich trápilo? Aké ponaučenie si môžeme zobrať pre seba a ďalšie generácie?

Babička, rozprávaj (a verzia pre starých otcov Dedko, rozprávaj) je otvorená kniha na zaznamenávanie spomienok od detstva po súčasnosť. Babička bude môcť sama alebo s vašou pomocou vypĺňať knižku a zodpovie tak celý rad starostlivo vybraných otázok. Napríklad:

- čím chcela byť, keď bola malá
- akí boli jej rodičia a prarodičia
- kde sa hrávala
- kedy stretla dedka – svojho muža
- čo spolu zažili
- ako babička vnímala historické udalosti
- čo sa podľa nej zmenilo od čias jej mladosti...

Toto všetko zistíte vďaka jedinečným knihám Babička, rozprávaj/ Dedko, rozprávaj. Pre starkých bude určite príjemné zaspomínať si na minulosť, pre mladšie a budúce generácie bude tiež zaujímavé vedieť, ako sa žilo a ako naši prarodičia vnímali historické udalosti počas svojho života. Autorkou tohto nápadu je Monika Kopřivová, ktorá sa zaujíma o život seniorov a medzigeneračné vzťahy.

Aj si teda aj vy lámete hlavu, čo darovať na Vianoce alebo na ktorýkoľvek sviatok svojím starým rodičom, toto je geniálny tip. Každého poteší hoci aj malý darček a vašich starých rodičov nadchne kniha spomienok. Takto sa určite nebudú cítiť osamelí, odstrčení a zabudnutí.