Vianoce prichádzajú!

Vianoce prichádzajú!

Vianoce sa spájajú s najrôznejšími zvykmi a tradíciami, ktoré dodávajú chvíľam tráveným v kruhu rodiny to pravé kúzlo. Málokto z nás si tieto sviatky dokáže predstaviť bez vyzdobenej domácnosti. Hoci je dnes v móde skôr minimalizmus, k Vianociam dekorácie jednoducho patria a vdýchnu každému domovu tú pravú sviatočnú atmosféru.

Tradičné adventné farby, ako je červená, zlatá, biela aj fialová, sú v našich domácnostiach populárne stále. Prečo ale tentokrát neskúsiť aj niečo iné? V posledných rokoch je čím ďalej obľúbenejšia napríklad ružová, mentolová a ďalšie jemné pastelové farby.
Svetielka a sviečky dokážu dodať miestnosti kúzelnú atmosféru, a preto nemôžu chýbať ani pri takej príležitosti, akou sú Vianoce. V kombinácii s vianočnou výzdobou aj ostatnými sviečkami vytvoria príjemné mäkké svetlo, ktoré podčiarkne celý tento výnimočný moment.

   


Zo škandinávskych krajín sa k nám dostala tradícia vianočných škriatkov. Tí nórski robia v domácnosti neporiadok a deti ich potom hľadajú. Vo Fínsku a Švédsku zase škriatok pomáha roznášať darčeky počas Štedrého večera. V KiK teraz nájdete rozkošných domácich vianočných škriatkov, z ktorých niektorí majú dokonca vysúvacie nohy, a tak vám môžu doslova vyrásť pred očami!


Zdroj: KIK