Dokonalý vzhľad vašej podlahy zabezpečí správna starostlivosť

Dokonalý vzhľad vašej podlahy zabezpečí správna starostlivosť

Generálne upratovanie domácnosti nie je len jarnou záležitosťou. Je dôležité tiež na jeseň, ale aj v predvianočnom období. Na čo sa však pri čistení domova zamerať? Na podlahy. Tie vinylové aj laminátové sú síce už od výroby precízne ošetrené, ich životnosť a dokonalý vzhľad však podporíte správnou starostlivosťou. Vodoodolné laminátové a vinylové podlahy sú vyrobené tak, aby odolali skúške času. Správnou starostlivosťou ale dosiahnete to, že budú aj po pár rokoch vyzerať ako z dizajnového magazínu.

Ako čistiť laminátovú podlahu?

Podlaha sa zašpiní, tomu sa jednoducho zabrániť nedá. Laminátové podlahy Quick-Step sa však udržujú ľahko. Takmer všetky laminátové podlahy sú odolné voči vode vďaka technológii HydroSeal, čo je vodoodpudivá vrstva, ktorá zabraňuje prenikaniu vody do drážok podlahy. To znamená, že ich môžete čistiť pomocou vody bez strachu.
Blatové stopy, rozliata tekutina alebo škaredá ryha – niekedy je život náročný a vaša laminátová podlaha má na sebe stopy, ktoré sú toho dôkazom. Ale nepodliehajte panike: obvykle sa to dá opraviť! Na škvrny, ale tiež na celé podlahy, použite čistiaci prípravok Quick-Step, ktorý si hravo poradí so zložitými škvrnami.

Starajte sa o vinylovú podlahu s láskou

Udržovať novú vinylovú podlahu v perfektnom stave je jednoduché. S vinylovými podlahami Vinyl Flex a Alpha Vinyl zvládnete starostlivosť o ne s čímkoľvek: s metlou, vlhkým mopom či vysávačom. Pri vinylovej podlahe Alpha Vinyl môžete použiť dokonca aj parný čistič. Ale pozor – para by nemala prísť do priameho kontaktu s doskami (otvor zakryte handrou) a trysku by ste nemali prikladať na jedno miesto na dlhšie ako na niekoľko okamžikov.

Triky a tipy pre správnu starostlivosť

Chcete mať podlahu vždy v špičkovou stave? Skúste pár zaručených tipov. Vyskúšané na vlastnej podlahe!
1.    Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa uistite, že je váš mop vlhký – nikdy nie mokrý.
2.    Nikdy nepoužívajte prírodné mydlá a saponáty. Tie zanechávajú na povrchu lepkavé zbytky, ktoré idú veľmi ťažko odstrániť.
3.    Abrazívne čistiace prostriedky majú tiež jednoznačnú stopku, pretože zmatňujú povrch vašej podlahy.
4.    Pred pokusom o odstránenie vosku zo sviečok alebo dokonca žuvačiek, ich nechajte najskôr úplne zaschnúť. Po zaschnutí ich veľmi opatrne zoškrabte.
5.    Dosky a dlaždice vždy utierajte pozdĺžne, aby ste zabránili vzniku zaschnutých šmúh.
6.    Drobný piesok, kamienky alebo napríklad nábytok sú len niektoré z mnohých predmetov, ktoré môžu drevenú, vinylovú alebo laminátovú podlahu poškriabať. Prevencia je lepšie ako liečba: nábytok radšej nadvihnite, akoby ste ho mali ťahať, a používajte plstené podložky, aby ste zabránili vzniku škrabancov a ďalšiemu poškodeniu.
7.    Vsaďte na čistiacu sadu Quick-Step, ktorá obsahuje mop z mikrovlákna a držiak so špeciálne vyvinutým čistiacim prostriedkom.