Vbovčania zabodovali pod Zoborom

Víkendové 22. kolo tretej futbalovej ligy bolo úspešné aj pre hráčov  MFK Vrbové. Tí dokázali naplno bodovať  v Nitre, kde zdolali rezervu tamojšieho FC  2:1.

Tréner MFK Konštantín Šimo pritom musel pre maródku, zranenie či trest zaradiť do zostavy aj troch dorastencov. Napriek tomu dokázali jeho zverenci zabodovať naplno. Základ k úspešnému výsledku položili už v 18. min, keď sa po góle Táčovského ujali vedenia. Tešili sa z neho len desať minút, pretože domáci po chybnej rozohrávke hostí vyrovnali.

V druhom polčase sa snažili obe mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Vrbovčania mali viac šancí- Najskôr v 60. min  nastrelil Štora brvno a v 73. min sa zrodil rozhodujúci okamih zápasu:  Andrísek vypichol súperovi loptu, prenikol až pred pokutové územie a technickou strelou k žrdi zabezpečil svojmu mužstvu vedúci a napokon aj víťazný gól.

Zostava MFK: Rýzek - Matuský, Mihok, T. Gažík, Herceg, Andrísek, Kuťka (46. Bukovčák, 90. Grivalský), Lackovič, Štora, Kurinec (83. Bališ), Táčovský.