V šlágri kola sa body delili, padli štyri góly

MYJAVA, 26. 10. 2013 – Šláger kola medzi prvým Slovanom a druhou Myjavou sa začal vo výbornej atmosfére, pred vypredanými tribúnami štadióna kopaničiarov. Spartakovci mali na trávniku o motiváciu navyše, veď nad belasými zatiaľ nezvíťazili a v poslednom vzájomnom meraní síl na Pasienkoch im podľahli vysoko 0 : 5.
     Myjavčania v stretnutí len potvrdili aktuálnu formu a na úradujúceho majstra doslova vybehli. O zaujímavé momenty nebola núdza od prvých minút. Diváci sa bavili a oba fankluby hnali svojich miláčikov dopredu. Už v 3. minúte pokúšal streleckú šťastenu Milinkovič, ale Solnička zasiahol. V 6. minúte mala Myjava k dispozícii dva rohové kopy, po druhom z nich sa pokúšal neúspešne hlavičkovať do siete Černáček. Skóre sa však menilo už o minútu na to, keď pekný center pred bránu Slovana poslal Kukoľ a voľný Urgela dorazil loptu za chrbát bratislavského gólmana. Myjava – Slovan 1 : 0. V 9. minúte mierila strela Slovana z priameho kopu tesne vedľa a v 10. minúte ukážkovo pálil k žrdi Kukoľ. No Putnocký bol pohotový a strelu vyrazil na roh. V 12. minúte tribúny burácali znova. Rohový kop Lukšíka zužitkoval Šulek a prudkou strelou rozvlnil sieť belasých po druhýkrát. Myjava – Slovan 2 : 0. V 28. minúte zahrávali hostia priamy kop z hranice domácej šestnástky a ten priniesol kontaktný gól Slovana. Jeho autorom bol Milinkovič. Myjava – Slovan 2 : 1. Bratislavčania sa postupne čoraz viac dostávali do tempa a hra sa vyrovnávala. V 30. minúte po rohovom kope hlavičkoval tesne pred bránou myjavský kapitán, no Putnocký mu loptu vo výskoku uchmatol. V 33. minúte si hostia vytvorili tlak a pred Solničkom bolo rušno. Ten správne odhadol situáciu a zblízka zlikvidoval Grendelovu šancu. V 35. minúte vyslal Marček ďalekonosnú strelu na Putnockého a ten si s ňou poradil. V 40. minúte udržal aktuálny stav Solnička keď pekným zákrokom vyrazil strelu hostí nad brvno. Vedľa mieril v 42. minúte Pekár a polčas sa tak skončil 2 : 1 pre Myjavu.
     Do druhej polovice hry vstúpili aktívnejšie hráči Slovana. V 47. minúte pálil nad brvno Grendel. V 58. minúte zatlačili hostia na domácich v šestnástke a situáciu hasil na bránkovej čiare Černáček, ktorý odkopával loptu od Kladrubského. Od 69. minúty si niekoľkokrát prevetral rukavice Solnička, za zmienku stojí najmä jeho zákrok v 75. minúte pri strele Kladrubského. V 79. minúte 2700 divákov sledovalo sólo akciu Kosíka, ktorého zakončenie napokon zblokovala hosťovská obrana. Slovanu sa napokon trpezlivosť jeho hráčov vyplatila. V 86. minúte centroval loptu Bagayoko, Hlohovský jeho strelu úspešne zužitkoval a zblízka vyrovnal. Myjava – Slovan 2 : 2. Posledným streleckým pokusom bol ten Šulekov z 89. minúty, ale stav sa už nezmenil a tímy si napokon body podelili.
Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: „Určite to bol výborný zážitok pre divákov z jednej aj z druhej strany. Mali sme rozprávkový začiatok, vyzeralo to dobre. Slovan musel so zápasom niečo robiť, vtedy sa ukázala sila Milinkoviča, ale aj ďalších, ktorí sú s loptou výborní. My sme hrali to, čo vieme, na hranici svojich možností. Boli situácie, kedy Putnocký aj Solnička vytiahli famózne zákroky. Hrá sa na góly, dva sme dali my, dva dal Slovan. Čo je nóvum, v kabíne sme boli smutní, pričom kedysi sme boli šťastní, keď sme remizovali so Slovanom. Dnes sme boli smutní, lebo nám chýbalo pár minút k víťazstvu. Slovan bol v 2. polčase o čosi lepší, ale škoda tých pár minút, že sa nám nepodarilo to víťazstvo udržať. Fantastický zážitok by bol ešte o to viac krásny pre nás.“
Jozef Valovič, tréner Slovana Bratislava: „Na tento zápas sme sa tešili, vedeli sme, že bude vypredané a dobrá futbalová atmosféra. Čo nás trošku zaskočilo bol náš zlý vstup do zápasu. Prvých pätnásť minút sme boli vlažní a umožnili sme Myjave zúročiť snahu, ktorú mala a dala dva rýchle góly. Za stavu 2 : 0 pre domácich sme vedeli, že iba zlepšeným pohybom môžeme zápas otočiť. V 2. polčase sme boli lepším mužstvom, tlačili sme domácich, vytvorili sme si aj šance a som nakoniec rád, že sme remizovali 2 : 2, aj keď so ziskom iba jedného bodu nemôžem byť spokojný. Na druhej strane, keď otočíme z 2 : 0 na 2 : 2 je to určitá spokojnosť. Chcem poďakovať domácim za férové a športové prostredie. Myslím, že Corgoň liga sa takýmito zápasmi bude posúvať dopredu.“
Góly: 7. Ľ. Urgela, 11. Šulek - 28. Milinkovič, 86. Hlohovský

ŽK: 37. Marček - 39. K. Mészáros, 60. Gorosito, rozhodovali: P. Hrčka - R. Sluk, Benko