Užite si Halloween na zámku

Ak sa už báť, tak nech to stojí zato. Kde inde ako na ozajstnom zámku si môže strašenia chtivý návštevník poriadne užiť sviatok Halloween? Pridajte sa aj vy! S celou rodinou si vychutnáte predĺžený víkend,  od štvrtka 1. do nedele 4. novembra 2018, ako spolutvorcovia halloweenskeho príbehu na Zámku Vígľaš. Teší sa na vás gróf Drakula i profesionálni lovci duchov, nebude chýbať ani halloweenska party v maskách.

Riaditeľ Zámockého hotela The Grand Vígľaš Tomáš Sokologorský k tomu poznamenáva: ,,Strašidlá, duchovia, zvláštne postavičky. Sú ozajstní, či atrapy? Pavučiny, svetlá sviečok, strašidelné zvuky…Kde inde, ako na zámku, vieme vyčarovať tú správnu halloweensku atmosféru? Dracula, tajomné pátranie, či nočné dobrodružstvo v lese. Chcete vedieť, ako to nakoniec dopadne? Tak príďte, pretože to vy budete tvorcami halloweenskeho príbehu na Zámku Vígľaš. Počas pobytu sa môžete tešiť na: ohňovú show, tajomného grófa Draculu, dobrodružné pátranie, netradičnú večernú prehliadku zámku, halloweensku party v maskách, kúzelníka, magický deň s kartárkami a vešticami plný rituálov, nočný lov duchov s profesionálnymi lovcami duchov (aktivita určená pre osoby nad 18 rokov).“

Dodáva, že pobytový balík Halloween na zámku zahŕňa aktivity, ktoré na seba nadväzujú a preto nie je možná rezervácia tohto pobytu na menej ako 3 noci (1.-4.novembra). V cene balíka od 229 eur za osobu na 3 noci je ďalej zahrnuté: príjemné ubytovanie v historických izbách, raňajky a večere podávané formou bufetových stolov, 2 hodinový vstup do wellness počas každého dňa pobytu, welcome drink, darček na izbe, wifi a parkovanie. Počas celého pobytu sa konajú tematické aktivity pre deti i dospelých s animátormi (vyrezávanie tekvíc, šarkaniáda).

    Ak vám haloweensky termín nevyhovuje, môžete si vychutnať súkromné bátie sa počas celého roka. V celoročnej ponuke hotela The Grand Vígľaš je Draculov pobyt. V cene balíka od 249 eur na osobu a 2  noci je zahrnuté: ubytovanie v Draculovom apartmáne, raňajky a večere podávané formou bohatých bufetových stolov (alebo aj večera s 3 chodovým menu), k tomu je 1-krát Draculova krvavá večera, 2 hodinový vstup do wellness počas každého dna pobytu, nočná strašidelná prehliadka zámku, únik z komnaty hrôzy, Draculova masáž, fľaša Draculovej krvi na izbe, welcome drink, darček na izbe.

V ponuke hotela sú okrem Draculovho aj ďalšie celoročné pobytové balíky (Zámocký, Romantický, Wellness). Pri všetkých je možné využiť na viac nocí jednotný doplatok 59 eur za osobu a noc. Doplatok zahŕňa ubytovanie, polpenziu a vstup do wellness. Ceny uvedené na vizuáloch platia pri ubytovaní v izbe classic. Za ubytovanie v izbe vyššieho štandardu účtujú doplatok. Doplatok za zviera je 15 eur za noc. Hotel má špeciálne na tieto účely vyčlenených niekoľko Superior izieb). Ubytovanie a strava zdarma je pre deti do 5,99 rokov bez nároku na lôžko. Strava pre deti od 6 do 11,99 rokov sa účtuje vo výške 50% z ceny pre dospelú osobu.

Bohatá história Zámku Vígľaš

Zámok Vígľaš bol obľúbeným sídlom piatich uhorských kráľov. Dnes je zapísaný v zozname Národných kultúrnych pamiatok a je symbolom nového trendu v hotelierstve na Slovensku. Veľkorysá rekonštrukcia prináša návštevníkom zámku návrat do obdobia gotiky, renesancie i baroka a je aristokratickým skvostom nielen podpolianskeho regiónu, ale aj Slovenska. Návštevníci môžu vidieť aj zbierku zbraní v rytierskych sálach a na chodbách. Prvé nádvorie je prístupné širšej verejnosti, druhé nádvorie je vyhradené pre ubytovaných hostí. Ruiny zámku odkúpil od obce súkromný investor – spoločnosť Zámok Vígľaš v roku 2007, kedy sa začal realizovať projekt jeho obnovy pod dohľadom odborníkov z pamiatkových úradov. Rozsiahla rekonštrukcia bola ukončená v septembri 2013 a začiatkom septembra 2014 bol slávnostne otvorený ako kongresový hotel The Grand Vígľaš**** s poskytovaním wellness služieb. Kongresové sály a salóniky situované v historických aj moderných priestoroch zámku, sú určené najmä pre firemnú klientelu, teambuildingy a školenia. Rytierske sály sú vhodné zas pre spoločenské podujatia, ceremónie a tiež cirkevné obrady. Samostatnou kategóriou doplnkových služieb je hotelové wellness centrum,  Wellness - Queen Barbara Spa. Ubytovaným hosťom je k dispozícii bazén s protiprúdom, vírivka, infrasauna, fínska sauna, ochladzovací bazén, ako aj rôzne druhy masáží.

Stredné Slovensko je klenotnicou historických pamiatok

Pokiaľ sú ubytovaní návštevníci milovníkmi histórie, v okolí Vígľaša majú nespočetné možnosti na poznávacie výlety po hradoch, zámkoch, kostoloch, banských a ďalších kultúrnych pamiatkach.

  • Pustý hrad Zvolen

Je najväčším hradným komplexom s rozlohou 7, 6 ha. Rozsiahle zrúcaniny hradu sa rozkladajú na zalesnenom skalnatom hrebeni na juhozápadnom okraji mesta Zvolen v pohorí Javorie. Hradný komplex bol vybudovaný v priebehu 12.-14. storočia postupne v štyroch etapách. Podľa starších názorov hrad Zvolen postavili okolo roku 750. Bol predovšetkým vo-jenskou pevnosťou. Hradisko plnilo najmä vojenskú a obrannú funkciu na dôležitej komunikácii. Po zaniknutí hradiska bol v 12. storočí na križovatke významných obchodných ciest založený kráľovský strážny hrad. – začiatky tohto opevneného sídla sa však doteraz nedajú presne určiť. Hrad sa stal sídlom uhorských kráľov pri ich poľovačkách v tzv. Zvolenskom lese.

  • Zvolenský Zámok

Bol postavený v rokoch 1370-1382 pre uhorského kráľa Ľudovíta I. z Anjou. Po roku 1548 bol prestavaný a opevnený. V rokoch 1894- 1906 bol zámok pamiatkovo zabezpečený, po roku 1945 sa uskutočnila generálna rekonštrukcia hradu. Zámok je v správe Slovenskej národnej galérie. Nachádza na vyvýšenej terase neďaleko centra mesta Zvolen.

  • Hrad Divín

Zrúcanina gotického hradu, ktorého ruiny sa nachádzajú v obci Divín. Hrad bol postavený bol v 13. storočí na ochranu cesty do stredoslovenskej banskej oblasti. V roku 1559 bolo vybudované nové predhradie s modernými obrannými prvkami. Ani tieto opatrenia však nezabránili, aby ho v roku 1575 dobyli Turci, ktorí ho okupovali až do roku 1593. Hradu sa stali osudnými lúpežné výčiny jeho majiteľa Imricha Balassu – roku 1683 ho cisárske vojská dobyli a podpálili.

  • Múzeum histórie obce Divín – Zichyho kaštieľ

Stojí pod hradným kopcom bol postavený v roku 1670. Do roku 1945 ho vlastnil rod Zichy. Po vojne tu sídlila Lesná správa a JRD. Od roku 2011 do 2015 prešiel kaštieľ rozsiahlou rekonštrukciou a v súčasnosti je v ňom zriadené Múzeum histórie obce Divín, ktoré vo svojich expozíciách ponúka návštevníkom dejiny obce, hradu a kaštieľa ako aj prírodné krásy okolia Divína. Nádvorie kaštieľa ponúka aj príjemný priestor na oddych.

  • Kaštieľ Dolná Mičiná

Je situovaný nad obcou Dolná Mičiná asi 10 km od mesta Banská Bystrica. Bol postavený v druhej polovici 16. storočia v gotickom štýle, ale v roku 1667 ho Tomáš Banický renesančne prestaval do dnešnej podoby. Objekt má tri podlažia so štyrmi okrúhlymi vežami a hlavnou vežou so schodiskom. V sedemdesiatich rokoch dvadsiateho storočia ho opravili a zastrešili. Ešte bol opravovaný v 90-tych rokoch, ale dnes kaštieľ nie je prístupný a postupne chátra. Vstup do neho je možný, ale len na vlastné riziko.

  • Vodný Hrad v Hronseku

Goticko-renesančný nížinný (vodný) hrad v Hronseku je najstaršou zachovanou dvojpodlažnou kamennou stavbou na Slovensku. Vystavať ho dal rod Géczyovcov v 14. storočí.

  • Drevený artikulárny kostol Hronsek

Na Slovensku sa zachovalo 5 evanjelických artikulárnych kostolov. Práve jedným z týchto piatich kostolíkov je drevený evanjelický artikulárny kostol v Hronseku. Patrí medzi unikátne drevené kostoly, ktoré sú významnou súčasťou kultúrneho dedičstva. Sú postavené výlučne z dreva bez použitia čo len jedného klinca a sú charakterizované jedinečnou originálnosťou. Taký je aj drevený kostol v obci Hronsek, ktorý bol postavený v roku 1726 na základe Šopronského snemu z roku 1681.

  • Kostol v Čeríne

Dominantou obce Čerín je rannogotický kostol Sv. Martina zo začiatku 14. stor. Je to jedna z najvzácnejších pamiatok na okolí Banskej Bystrice. Zachovali sa v ňom stredoveké nástenné maľby a iné hodnotné umelecké diela. Pýchou kostola je impozantná drevená zvonica zo 17. storočia, ktorá je s kostolom obohnaná kamenným obranným múrom so strieľňami.
– Opevnenie kostola bolo vybudované v časoch, keď cez obec Čerín prenikali turecké prepadové skupiny.

Viac informácií je na www.grandviglas.com
Rezervácie: 045 5245795-96, recepcia@grandviglas.com