Tretí zápas vonku, tretia prehra

Piešťanskí hokejisti vycestovali na tretí zápas u súperov do Detvy a podobne ako na predchádzajúcich tripoch utrpeli  porážku aj pod Poľanou.

V prvej tretine sa skóre menilo dvakrát, a obidva góly padli do piešťanskej brány. Hostí načal už v štvrtej minúte v presilovke Čanky, keď dorážal Kozelnického strelu. V dvanástej minúte zvýšil v presilovke o dvoch hráčov strelou od modrej Špila.

Piešťany od druhej tretiny zvýšili aktivitu, ale gól sa im podarilo streliť až päť minút pred koncom zásluhou Pupáka. Ostatné šance Piešťan však už pochytal Ján Laco v domácej bráne a hostia odchádzajú bez bodu.

Najbližší domáci západ odohrajú Piešťany v nedeľu 3.10. o 17:00.

HC 07 Detva - ŠHK 37 Piešťany 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 03:40 Čanky (Kozelnický,Majeský), 11:18 Špila (Ťavoda,Srnka), - 54:14 Pupák (Rybárik,Kolník)

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Kolník, Poláček, Volek, Zajac, Grman, Kalafut, Vrána, Machač - Kubrický, Baran, Pupák, Chylo, Peško, Haring, Mihálik, Učeň, Tvrdoň, Rybárik, M.Potoček, Rosa

Zostava HC 07 Detva: Laco - Špila, Molota, Priechodský, Kozelnický, Ťavoda, Zošiak, Škvarka, Bartoš - Pohorelec, Mahdalík, Srnka, Majeský, Kóňa, Čanky, Rehuš, Lesko, Ľupták, Čárska, Cútt, Katreniak