Prvý domáci zápas hokejistov - prvá výhra

Piešťanskí hokejisti sa v prvom domácom zápase proti Senici predstavili aj s dvoma posilami, dlhoročným hráčom Trenčína Branislavom Jánošom a bývalým hráčom Zvolena Petrom Barinkom a začali veľmi dobre. Už v druhej minúte Románek tvrdou strelou z kruhu na vhadzovanie vymietol šibenicu Kristínovej brány a poslal Piešťany do vedenia. O chvíľu mohol zvýšiť Chylo, ale jeho strelu senická obrana odvrátila z bránkovej čiary. Z pokračujúceho tlaku domáci vyťažili aj druhý gól, keď sa do úniku dostala Mišura Jánoš a po biliardovej akcii prvý menovaný zasúval puk do prázdnej brány. Potom však Pupák nechtiac prihral Mikušovičovi do samostatného nájazdu, ale Ondrejka v piešťanskej bráne vytiahol skvelý zákrok. V jedenástej minúte však bol prikrátky na Cibulkovu prekvapivú strelu spoza brány a Senica znížila na rozdiel jedného gólu. Na konci tretiny však Románek pridal svoj druhý gól v zápase, keď po výbornej Peškovej prihrávke poslal Kristínovi technickou strelou puk do protipohybu a zvyšoval na 3:1. Štvrtý gól mohol pridať Učeň, ale jeho šanca ostala nevyužitá.

Druhú tretinu začali lepšie hostia, Šúrek však bol na Ondrejku prikrátky. Seničania potom išli do oslabenia, ktoré zahrali domáci dobre a Urbanovu strelu od modrej čiary vyrazenú Kristínom poslal bekhendom do brány Haring. A aby to nebolo pre hostí málo, tak im vo vlastnej presilovke ušiel Románek, rutinérsky prekonal Kristína a dosiahol hetrik. V pokračujúcej presilovke mohol takmer okamžite znížiť Lezo, stroskotal však na Ondrejkovi, podobne ako po ňom Vaškovič. Presilovku si zahrali aj domáci a mohli ju aj využiť, to by ale Hruška a po ňom aj Barinka museli trafiť odkrytú bránu súpera. Obidvaja menovaní však svoje zaváhanie napravili, keď Hruška prihrávkou naslepo našiel pred bránou voľného Barinku, a ten nemal problém prekonať Kristína, ktorý sa po šiestom góle v sieti nechal vystriedať Beláčkom. Ten mohol vzápätí inkasovať, ale Haringovu strelu výborne pokryl.

Tretiu dvadsaťminútovku začali domáci ležérne , za čo aj po chvíli pykali, keď si Škápik z troch piešťanských hráčov a brankára Ondrejku spravil slalomové tyče a nádherným gólom znížil na 2:6. Inkasovaný gól však Piešťany prebral. V oslabení unikol Pupák, jeho strelu však Beláček vyrazil nad seba a puk oblúčikom dopadol na hornú sieťku senickej brány. O pár minút nevyužil zlé striedanie hostí Bučka, ktorý sa prirútil pred brankára, ale neuspel. Nepodarilo sa to ani Trokanovi po Baranovej spätnej prihrávke. Hostia v týchto momentoch hrali v hlbokom útlme a nechali sa zatlačiť pred vlastnú bránu. Jeden zo závarov po Pupákovej Vyletelkovej strele využil Baran, ktorý puk pretlačil do brány ponad ležiaceho Beláčka. O ďalšiu minútku sa domáci radovali z gólu znovu, keď Peškovu strelu dorazil Románek a strelil svoj štvrtý gól v stretnutí. Bodku za stretnutím mohol v poslednej sekunde pridať Pupák, svoju peknú individuálnu akciu však zakončil nepresnou strelou. Piešťany tak v prvom domácom zápase úplne jasne a presvedčivo zdolali Senicu 8:2.

ŠHK 37 Piešťany - HC Dukla Senica 8:2 (3:1, 3:0, 2:1)

Góly: 01:25 Románek (Peško), 05:30 Mišura (Jánoš), 17:04 Románek (Peško, Haring), 26:02 Haring (Urban, Románek), 28:38 Románek (Jánoš), 35:53 Barinka (Hruška), 53:34 Baran, 54:48 Románek (Peško) - 10:02 Cibulka (Šúrek, Vaškovič), 42:49 Škápik (Šimek, Mikušovič)

ŠHK 37 Piešťany: Ondrejka - Grman, Bučka, Pupák, Baran, Vyletelka - Kolník, Urban, Haring, Peško, Románek - Bokroš, Hruška, Barinka, Mišura, Jánoš - Trokan, Vrána,Chylo, Učeň, Rybárik

HC Dukla Senica: Kristín (35:53 Beláček) - Škápik, Kocian, Vaškovič, Šimek, Mikušovič - Zahumenský, Baron, Hanták, Lezo, Cibulka - Ondrovič, Vrbovský, Štetina, Šúrek, Penák - Král, Reissmüller, Herda, Šebesta

Ďalšie výsledky : HC 07 Detva - HK 95 Považská Bystrica 3:1, MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce 2:4, HC Prešov 07 - HK Púchov 4:2, HK Trnava - HK Trebišov 4:2, HK Spišská Nová Ves - HC Topoľčany 9:3