Projekt Hero Hotel ubytuje zamestnancov nasadených v prvej línii

Platforma Hero Hotel spoločností Amazing places a Mevris poskytuje voľné ubytovacie kapacity pre zdravotnícky a záchranný personál. Ten tak môže získať núdzové ubytovanie v dobe, keď kvôli riziku prenosu nákazy nemôžu bývať so svojou rodinou. Projekt práve ponúka viac ako 5 000 lôžok po celej Českej republike, k platforme sa môžu zapájať ďalší poskytovatelia ubytovania už aj na Slovensku.

Cestovný ruch je celosvetovo jedným z najviac zasiahnutých odvetví súčasnej krízy. Prevádzkovatelia ubytovania v týchto týždňoch zápasia o prežitie a hľadajú možnosť opäť ponúkať svoje služby. Projekt Hero Hotel spoločností Amazing places a Mevris sa rozhodol poskytnúť voľné ubytovacie kapacity lekárom, zdravotníkom alebo členom záchranných zložiek. “Vďaka hotelom a penziónom, ktoré sa postupne zapájajú do nášho projektu, môžeme ponúknuť týmto pracovníkom bezplatné alebo zvýhodnené núdzové ubytovanie, ktoré im poskytne azyl v dobe, kedy potrebujú z dôvodu ochrany svojich rodín nájsť náhradné ubytovanie”, vysvetľuje zmysel platformy Petr Kotík, zakladateľ Amazing Places.

Hero Hotel prepája hotelierov s ľuďmi, ktorí ich pomoc potrebujú. Hneď počas prvých dní spustenia projektu v Českej republike sa prihlásilo niekoľko desiatok ubytovacích zariadení. “Do projektu Hero Hotel sme sa zapojili, pretože cítime potrebu vyjadriť podporu a solidaritu všetkým členom IZS, ktorí pre každého z nás denne riskujú život a zdravie, najmä v tejto zložitej dobe”, objasňuje zapojenie do projektu Hero Hotel riaditeľ hotela reStart Martin Kabát. Zdravotníci a záchranári sa môžu do systému hlásiť už teraz. “Počas prvých pár dní využila ponuku núdzového alebo karanténneho ubytovania viac ako desiatka ľudí z prvej línie a ďalší nárast očakávame počas nasledujúcich týždňov,” dopĺňa Martin Blažek, zakladateľ spoločnosti Mevris, ktorá prevádzkuje jeden z najrozšírenejších hotelových systémov Better Hotel.

Pôvodná myšlienka projektu smerovala na pomoc českým a slovenským hotelom. Tvorcovia motivujú klientov, aby si kupovali pobyty u vybraných ubytovacích zariadení už teraz, a tým pomohli hotelom a penziónom s prekonaním tohto krízového obdobia. “Do programu sa môžu zapojiť nielen ubytovacie zariadenia z projektu Amazing Places, prihlásiť sa môže ktorékoľvek v Česku”, vysvetľuje Petr Kotík. Podobnú aktivitu spustili tvorcovia aj na Slovensku, kde Amazing Places rovnako vyhľadáva kúzelné miesta. Vďaka kúpe pobytu sa môžu ľudia tráviaci čas v domácej karanténe, tešiť na dovolenku vo vybranom mieste v rodnej krajine. Nielen, že podporia ubytovacie zariadenia a umožnia im čo najhladší návrat do bežnej prevádzky, ale zaistia si tak aj plány na tohtoročnú dovolenou.

Celá platforma Hero Hotel je nekomerčná. Služby poskytované v rámci projektu sú zadarmo a zo zakúpených pobytov nie sú nárokované žiadne poplatky a provízie. Všetka podpora tak smeruje v plnej výške zapojeným zariadeniam.

Webové stránky

Hero Hotel
amazingplaces.cz

mevris.cz