Príručka bytového dizajnu. Praktické rady pre krajšie a lepšie bývanie

Chystáte sa kupovať nábytok alebo si zariaďovať byt?
Viete, na čo je dôležité sa zamerať?
Pomocou tohto sprievodcu od švédskej dizajnérky si zariadite domácnosť tak, aby bola nielen krásna, ale aj praktická.
„Vo svojej prvej knihe som vám predstavila tipy a triky bytových dizajnérov a aranžérov a taktiež základné princípy v zariaďovaní bytu. V tejto príručke som zozbierala znalosti a skúsenosti dizajnérov a výrobcov nábytku, ktoré je dôležité poznať pred jeho kúpou – nábytku, ktorý by mal byť príjemný nielen pre oči, ale aj pohodlný pre zvyšok tela,“ tvrdí autorka Frida Ramstedtová.

V knihe Príručka bytového dizajnu nájdete konkrétne tipy a triky, ako si vybrať vhodný nový nábytok či nábytok z druhej ruky, dozviete sa, na aké detaily sa zameriavajú dizajnéri a výrobcovia nábytku, čo odlišuje kvalitu od kvantity a na ktoré bežné chyby si treba dať pozor, aby ste sa vyhli reklamáciám. Vďaka zrozumiteľnému textu a bohatým ilustráciám vás určite nezaskočí ani nedostatok priestoru – práve naopak, vyťažíte z neho maximum.

V knihe okrem iného nájdete:

  •     Ako vyberať sedací nábytok – stoličky, pohovky, kreslá, lavice ai.
  •     Odkladací nábytok – skrine, komody, knižnice, vitríny, skrine s posuvnými dverami...
  •     Stoly – jedálenské, sklopné, konferenčné, stoly pre deti, písacie i nočné stolíky
  •     Postele – ako vyberať posteľ? Pružiny a matrace. Polohovateľné, vodné, či poschodové postele
  •     Materiál – aký materiál nábytku zvoliť? Výhody a nevýhody: drevo, dyhy, kameň, koža, textil, kov, sklo...

Či už chcete zmeniť zariadenie vo svojej domácnosti, alebo si kupujete niečo nové, Frida Ramstedtová vás prevedie celou škálou stoličiek, pohoviek, stolov, políc či postelí a poskytne aj množstvo informácií o kobercoch, osvetlení, dekoráciách a o iných detailoch tak, aby ste sami dokázali posúdiť, či zariadenie vo vašej domácnosti spĺňa nielen estetickú, ale najmä praktickú funkciu.
Jednoducho povedané: osvojíte si tajnú reč nábytku.

Už nikdy neľutujte investíciu do nábytku ani sa nezamýšľajte nad tým, či ste si kúpili ten pravý kúsok pre vás. Od obľúbenej škandinávskej dizajnérky Fridy Ramstedtovej dostávate do rúk kompletného sprievodcu zariadením domova, ktorý vás naučí myslieť ako dizajnér. Príručka bytového dizajnu obsahuje základné pravidlá, užitočné návody a praktické rady, ako čo najlepšie využiť nábytok a ako vytvoriť prostredie, kde bude radosť bývať.

Na trhu sa nachádza veľké množstvo kníh, ktoré obsahujú informácie pre zákazníkov týkajúce sa výberu nábytku. Väčšina z nich má však 70 rokov. Rady, ktoré sa dali použiť v polovici 20. storočia, sa už dnes nedajú aplikovať na súčasné výrobné procesy a široký výber produktov, aký máme k dispozícii. V posledných desaťročiach sa udiali výrazné zmeny v oblasti bytového dizajnu, nevyšla však takmer žiadna literatúra zaoberajúca sa zariaďovaním bývania.