Doprajte si dokonalý relax v sedacom vaku. Zamilujete si ho!

Doprajte si dokonalý relax v sedacom vaku. Zamilujete si ho!

Dlhé hodiny strávené v práci sa odrážajú na našom fyzickom a psychickom zdraví. Často chodíme domov bez energie, bez nálady a sťažujeme sa na bolesti krčnej chrbtice a svalov, na ktoré je pri celodennom sedení za kancelárskym stolom vyvíjaný veľký tlak. Je čas zahodiť starosti za hlavu a dopriať si chvíľku relaxu v pohodlnom sedacom vaku.

Úľava pre stuhnuté svaly

Sedacie vaky sú neskutočne pohodlné a okrem toho môžu uvoľniť svalové napätie. Na rozdiel od bežných stoličiek či pohovky sa prispôsobia vášmu telu a rovnomerne rozdelia tlak. Vytvárajú lepšiu oporu chrbtici a ramenám a prispievajú tak k správnemu zakriveniu chrbtice. Priznajte sa, koľkí z vás sedia na kancelárskej stoličke tak, že spodná časť chrbta sa nedotýka operadla? Takáto poloha nie je zdravá.

Sedacie vaky sú zväčša naplnené polystyrénovými guľôčkami, môžete však nájsť aj varianty z hybridnej pamäťovej peny.

Meditácia pre lepšie duševné zdravie

Meditácia je skvelou technikou, ktorá vám môže pomôcť zvládať stres, kontrolovať myšlienky, pocity a tok energie. Nájdite si tiché a pohodlné miesto, v tomto prípade bude sedací vak perfektnou voľbou, sadnite si (chrbtica by mala byť vzpriamená), zavrite oči a prirodzene dýchajte.

Dych zámerne neovplyvňujte, iba ho pozorujte - jeho prirodzený rytmus, dĺžku, plynulosť. Ide o tzv. vedomé dýchanie. Takéto cvičenie môžete zaviesť do svojej rutiny. Venujte sa mu aspoň 10 minút denne, napr. pred spaním.

Sedací vak ako súčasť knižného kútika

Umiestnite tento mäkký a pohodlný kúsok nábytku do vzdialeného rohu miestnosti, kde budete môcť nerušene čítať, ďaleko od rušivých vplyvov, napr. televízie. Súčasťou knižného kútika v interiéri by mala byť aj stojaca lampa pre večerné čítanie, rovnako tak aj koberec pre tepelný komfort a docielenie útulnej atmosféry.

Sedacie vaky môžete jednoducho presúvať, takže počas slnečných dní si môžete ideálne miesto na čítanie vytvoriť pokojne aj na vašej záhrade v tieni stromov alebo na terase. Pozor však na priame slnko - vaky nie sú odolné voči UV, takže dlhodobým pôsobením by mohlo dôjsť k ich vyblednutiu a znehodnoteniu.